anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar a soundplate

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Soundbar a soundplate

Witam

Póki co używam telewizora (W756) bez dodatkowych akcesoriów ale zastanawia mnie soundplate HT-XT100. Jak ma się jakośc dźwięku z tego urządzenia do porównywalnego cenowo soundbara np HT-CT180?

Czy ktoś miał możliwośc porównania? no i czy w przypadku soundplate nie pojawiają się dodatkowe "efekty" (jakies drgania)?

Za opinie z góry dziękuję i pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Cześć! Przekazaliśmy Twoje pytanie naszemu zespołowi trenerskiemu :thumbsup:

Wrócimy z odpowiedzią możliwie jak najszybciej.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

No coż, brawo SONY! jak zazwyczaj wciąż "jak najszybciej" staracie się wrócic z odpowiedzią, tyle że jesteście w drodze od... lipca?

 

Czy ktoś zechciałby odpowiedzieć lub wskazać warty uwagi soundbar/soundplate z niższej pólki cenowej który całkowicie bezproblemowo współpracowałby z modelem W756c?

 

Z góry dziękuję za rady/wskazówki.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@wolfmar napisz w jak dużym pomieszczeniu chcesz go używać. Zarówno jeden jak i drugi mocą nie powala. Zasadniczo soundplate oszczędza miejsce w pokoju ale pytanie na czym będzie umieszczony, bo jak szafka to każda rzecz która na niej masz może ale nie musi wpadać w wibracje i powodować dodatkowo nieporządane dźwięki. Nie miałem do czynienia z soundplate ale takie są moje sugestie. Pamietaj, że zarówno HT-CT180 jak i HT-XT1000 nie obsługują aplikacji SongPal - no chyba, że Ci na tym nie zależy. Miałem do czynienia z HT-CT780 ale to inna półka cenowa. W twoim przypadku zastanowiłbym się nad HT-CT380 lub HT-CT390.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Dzięki za odp.

Pomieszczenie ma rozmiar 5x7m ale nie jestem fanem bardzo głośnego słuchania.

Z uwagi na innych domowników nawet generalnie dzwięk mamy ustawiony cicho (na poziomie 14-22 o ile wielkości wskazań glośności na różnych modelach TV są porównywalne). No i w związku z tym zastanawiam się czy w ogóle warto korzystać z takiego dodatkowego sprzętu... Nikt ze znajomych też nie używa więc nie mam możliwości porównania.

Bardziej zależy mi na barwie dzwięku i wytłumieniu efektu echopodobnego (dziwny podgłos). TV stoi na stoliku.

Być może to czego oczekuję da się uzyskać w Ustawieniach TV ale dotychczasowe eksperymenty tamże nie dały satysfakcjonującego rezultatu.