anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar Jbl 5.1 plus KD-55xd8505

profile.country.PL.title
Powertrain
Poszukiwacz

Soundbar Jbl 5.1 plus KD-55xd8505

Witam

Problem mam taki. 

Wszystko spięte kablem hdmi2.2 pod wyjścia ARC

Wszystko działa poprawnie czyli wszystko włączam jednym pilotem. Wszystko gra, ale w momencie wyłączenia tv wyłącza się Saundbar pokazuje się na nim Standbay I jest ok ale po jakimś czasie załącza mi się na nowo saundbar bo dostaje sygnał z Tv który jest wyłączony. Przy odpietym kablu hdmi I wyłączonym tv saundbar śpi. Kiedy tv jest wyłączony i saundbar wyłączony wystarczy że podłącza kabel do  saundbar odrazu się uruchamia mimio że tv wyłączony...

Tak to powinno działać.?

27 ODPOW. 27
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Pokombinuj z ustawieniami

[Automatyczne wyłączanie sprzężonych urządzeń]

[Automatyczne włączanie telewizora]

z linku poniżej:

https://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/04-07_03.html?hl=sync

Jeśli problem nadal będzie występował może wynikać z braku kompatybilności pomiędzy urządzenia.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Powertrain
Poszukiwacz

A  może to dekoder nc+ robi zamieszanie . Mam to podpięty bezpośrednio w hdmi in w tv. Może 

Jego trzeba najpierw pod arc saundbar A potem z saundbar pod hdmi In tv?

Tak to fachowo powinno wyglądać? 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Dobrze, że wspomniałeś o innych urządzeniach podłączonych po HDMI. Rzeczywiście dekoder może też wprowadzać zamieszanie. Odłącz dekoder od TV i sprawdź czy pomogło. Według mnie najlepsza opcja to podłączyć dekoder HDMI OUT do soundbara JBL do HDMI IN. Z kolei soundbar HDMI OUT ARC do HDMI IN ARC w TV.

W razie dalszych problemów wyłącz sterowanie HDMI w dekoderze.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Powertrain
Poszukiwacz

Tak zrobię. 

A normalne jest to że przy połączeniu ARC saundbar  ARC tv w momencie podgłaszania pilotem od tv saundbara wartość też się zmienia na ekranie Tv mimo że głośniki wew są w tym momencie odłączone? 

profile.country.PL.title
Kpt.Lego
Poszukiwacz

Witam. U mnie podobny problem, soundbar JBL 5.1 wybudza się bez powodu. Jest to dosyć irytujące ponieważ po wybudzeniu się soundbara „satelitki” się nie ładują. 

 

profile.country.PL.title
Powertrain
Poszukiwacz

Jeszcze  nie miałem okazji podłączyć pod inny tv innej marki ale że swoim tańczylem na kilkanaście sposobów i zawsze się wzbudzał . Teraz mam przez optykę podłączony i jest ok poza tym że trzeba osobno włączać . 

 

profile.country.PL.title
Kpt.Lego
Poszukiwacz

Super, że przez optykę się nie wybudza, ale to dalej nie rozwiązuje problemu. Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?

profile.country.PL.title
Kpt.Lego
Poszukiwacz

Witam. 
Moja listwa wpięta w  taki sam model TV Sony u sąsiada nie wybudza się „bez powodu”, to samo u szwagra pod Samsungiem. Po odłączeniu kabla hdmi listwa ładuje się do końca a następnie wyłącza- tak właśnie powinno działać. 
Czy teraz, ktoś mi doradzi, ktore urządzenie oddać do naprawy w ramach gwarancji?

Tom_GG
Poszukiwacz

Mam ten sam problem. Mój model TV to XE9005. Przeprowadzałem również test z wyłączonymi funkcjami: automatyczne wyłączanie urządzeń oraz automatyczne włączanie TV. Sytuacja nie uległa zmianie. Ponadto zauważyłem, że po całkowitym wyłączeniu TV poprzez dłuższe naciśnięcie przycisku Power na pilocie, telewizor po chwili uruchamia się sam.

Wersja oprogramowania TV: v6.6545

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.