anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar Sony HT- ST5000 podczas odtwarzania muzyki sam sie wyłącza lub wyłącza dźwiek

profile.country.PL.title
pawba70
Poszukiwacz

Soundbar Sony HT- ST5000 podczas odtwarzania muzyki sam sie wyłącza lub wyłącza dźwiek

Soundbar Sony HT-ST5000 podczas grania sam się wyłącza

Cześć, Mam problem z soundbarem, w trakcie słuchania radia lub spotiffy sam po pewnym czasie wyłącza się. Najczęściej pojawia się opis TV na wyświetlaczu (przełączenie na TV) i sam sie gasi  lub wyłacza sie dźwiek pojawia sie napis  Muting i dopiero po nacisnieciu klawisza glośnosci pojawaia sie dźwieki . Nie ma reguły po jakim czasie następuje wyłączeanie czasami po 5 min, czasami po 30 min. Soundbar połaczony jest kablem HDMI z telewizorem SONY BRAVIA KD-85XF przez wejście HDMI ARC . Rozłączenie soundbara występuje tylko jak TV jest wyłączony, jak oglądam TV lub Sat lub Netflixa, taki problem nie występuje. Dodatkowo po wyłączeniu soundbara sam potrafi się uruchomić .

Czy ktoś mia taki problem??

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

Na początek wyłącz Bravia Sync. Jeśli pomogło, to poszukaj w ustawieniach TV tej funkcji (ewidentnie jakiś sygnał po HDMI powoduje ten efekt).

 

Pozdrawiam 

profile.country.PL.title
pawba70
Poszukiwacz

Postapiłem zgodnie z zaleceniem wyłaczyłem Bravia sync jednak to nie pomogło. Nadal co jakiś czas podczas słuchania muzyki przez soundbar  włacza sie muting i glos sie wycisza. Odłaczyłem kabel HDMI od soudbara i podczas sluchania radia internetowego lub Spotiffy nie nastapiło wlaczenie sie muting i wyciszenie dzwieku, soundbar prawidlowo grał. Jednak jesli ponownie połaczyłem kablem HDMI telewizor z soundbarem  to po jakimś czasie ponownie podczas słuchania radia włącza sie muting i glos sie wycisza. Proszę o radę co z tym zrobic bo jest to denerwujące.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@pawba70 skierowałem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:


Polecam zaaktualizowanie obu urządzeń do najnowszej wersji. Poniżej przesyłam aktualizację soundbara: https://bit.ly/3mKePW9

Następnie proponuję reset obu urządzeń: 

- telewizor - poprzez odłączenie od prądu na 5 minut i ponowne podłączenie

- soundbar (str. 180): https://bit.ly/383Nw59



Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pawba70
Poszukiwacz

Postapiłem zgodnie z zaleceniami : zresetowałem telewizor i soudbara - JEST JESZCZE GORZEJ  teraz podczas słuchania muzyki przez  wlaczenie chromcasta  czy BT czy słuchaniu muzyki przez kabel analogowy sounbar srednio co 20 -30 minut wyłacza dzwiek i rozłacza sie z urządzeniem otwarzajacym muzyke ( telefon ) pojawia sie na nim napis TV. Ten sounbar działa dobrze tylko wtedy gdy odtwarza dźwiek z telewizora. .

Prosze o pomoc lub informacje czy można 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@pawba70 skierowałem ponownie sprawę do supportu - oto odpowiedź:


W tym przypadku proponuję rejestrację usługi serwisowej tego soundbara. Poniżej podaję link: https://bit.ly/3pnhozH

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pawba70
Poszukiwacz

Mam pytanie :

  • czy funkcja Bravia Sync ma być cały czas wlaczona w telewizorze,
  • czy mam ją wyłanczać kiedy nie uzywam soundbara do odtwarzania dzwieku z telewizora  a uzywam soudbara do słuchania muzyki ze spotyfii, 
  • czy mam ją włanczać tylko wtedy kiedy chce słyszeć dzwiek z Telewizora przez soundbar.

Jak to jest z tym podlaczeniem soundbara i funkcja Bravia sync. prosze o odpowiedź.