anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD55-XG8596 i Soundbar Samsung HW-K550 Problem ze sterowaniem

profile.country.PL.title
robertmiliard
Poszukiwacz

Sony KD55-XG8596 i Soundbar Samsung HW-K550 Problem ze sterowaniem

Mam problem z regulacją głośności soundbara Samsung HW-K550 podłączonego poprzez HDMI ARC  z Sony KD55XG8596. Soundbar reaguje na włączanie i wyłączanie telewizora, odtwarza dźwięk, podgłasza się i przycisza, ale tylko o kilka poziomów głośności. Gdy wciskam vol+ na pilocie tv głośność soundbara powoli wzrasta, ale tv jednocześnie wyświetla swój pasek głośności, który przesuwa się dużo szybciej. Efekt jest taki, że soundbar podniesie poziom głośności o kilka poziomów, a tv osiąga 100 i nie zwiększa głośności. To samo podczas przyciszania na tv jest 0  a soundbar tylko o kilka poziomów zmniejszył głośność i dalej go słychać. Gdzie szukać błędu i co mogę zrobić aby to poprawić? Oprogramowanie tv i soundbara aktualne, a sam zestaw nagłośnienia był testowany na innych telewizorach (w tym Sony i innych)  i sterowanie działało bez zarzutów.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

być może konfiguracja nie przebiegła poprawnie. Sugeruję w pierwszej kolejności rozparować urządzenia i pilot, a następnie sparować je ze sobą ponownie.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
robertmiliard
Poszukiwacz

Urządzenia podłączałem kilkakrotnie. Przywróciłem TV i Soundbar do ustawień fabrycznych i ponownie podłączyłem. Nic to nie pomogło.

Spróbuję z tym pilotem jeszcze jeżeli ma to może mieć jakiś wpływ. Sparuję go ponownie

profile.country.PL.title
szlaq84
Nowicjusz

Witam czy udało co się rozwiązać ten problem? U mnie jest to samo. Z tego co zaobserwowałem telewizor przy trzymaniu przycisku vol + lub vol - zmienia głośność Duzo szybciej niż soundbar. Rozwiązanie to nacisnąć mute a potem vol +. Fakt jest to dosyć irytujące że jakaś nie da się tego zsynchronizować a przynajmniej ja tego nie potrafię. Dowiem tylko że ja mam tv do soundbara podłączonego przez HDMI arc. Jeśli wiesz jak to rozwiązać będę wdzięczny za info :slight_smile: