anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Telewizor SONY KDL WE66 nie odbiera sygnału z wejścia antenowego

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Telewizor SONY KDL WE66 nie odbiera sygnału z wejścia antenowego

2 dni temu kupiłem trelewizor SONY KDL WE66.

Sprzedawca nastroił go wtępnie,ze odbiera program z gniazd HDMI1,HDMI2, Av-magnetowid.

Ale nie moge odebrac sygnału z gniazda wntenowego , do którego jest podłączony sygnał analogowy z Dekodera Multimedia. Z przycisku pilota na wejscie sygnału są opcje Cyfrowy, Analogoway, HDMI1 ARC, HDMI2 , Av oraz Kopia Lustrzana.

Jak wybierałem opcję Cyfrowy lub Analogowy , to podawało na ekranie ,ze wejście nie jest wystrojone.

Jak pobrać sygnał z tego gniazda antenowego. Jak miałem  starszy telewizor 32LG3000 , to odbierało program z opcji Input Antena..

W pierwszym dniu zdarzyło mi się ,ze po nacisnięciu przycisku Prog+ zniknał mi obraz z ekranu i dopiero po konsultacji ze sprzedawcą przywróciłem obraz wciskając przycisk nr 1 O funkcji Input.

Podczas wciskania prog+ lub prog- pojawiały się informacje o nazwach kanałów z naziemnej telewizji cyfrowej. Na razie nie mam anteny do naziemnej telewizji cyfrowej (mam stara od anteny analogowej) i wśród bloków jest słaby sygnał.

Jak odebrać ten sygnał nalogowy z dekodera Multimedia? Na razie odbieram go na komputerze z karta telewizyjną.

4 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Dziękuję za pomoc. Przeczytałem instrukcję i przez menu Home->Ustawienia->Ustawienia systemowe doszedłem do autoproprogramowania kanałów. Dla kanałów analogowych złapały ten sygnał analogowy z kablówki Multimedia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Zrobiłem wcześniej autoprogramowanie dla wejścia cyfrowego z pozycją telewizja kablowa. I tutaj był komunikat ,że sygnał jest kodowany ,żeby sprawdzic kartę w dekoderze. Tutaj w przyszłości , gdybym probował się podłaczyć do Naziemnej telewizji cyfrowej , trzeba będzie wykonać autoprogramowanie. Ale Jasło ma dosc daleko do nadajnika w Suchej Górze i  mieszkam w bloku na 1 piętrze i raczej trudno jest o montaż anteny na dachu. czyli moge mieć słaby sygnał. Juz to sprawdzałem rok temu , jak kupiłem tuner z anteną na USB i umieszczałem antenę na balkonie na południe.. W Krakowie na 7 piętrze jest mocny sygnał ,ze odbiera nawet antena pokojowa. Kraków ma nadajnik blizej w Chorągwicy koło Wieliczki.

Ale mój telewizor odbiera mi wszystkie dostępne źródła sygnału.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Wprowadziłem w telewizorze dostęp do internetu. Podczas ustawiania pojawia się na ekranie klawiatura wirtualna i można bez problemu wprowadzić hasło routera.

W ustawieniach sa pozycje na temat klawiatury , ale na razie nie udalo mi sie uruchomić klawiatury podłaczonej przez nadajnik właczony do gniazda USB. 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Siostra przywiozła do spróbowania antenę  Signal DBT , która  w Krakowie odbiera naziemną telewizje.

I udało się odebrać sygnał (Polsat Sport).

Odbierało to przy ustawieniu pionowym anteny w drzwiach balkonu. Po zamknięciu drzwi sygnał zniknał.

Telewizor wystroił 8 kanałów na wejscie cyfrowe.

Czyli mogę kupić drugą taką antene ze wzmacniaczem. Adres sklepu w ktorym kupilismy antenę Kraków ul.Zbrojarzy. Mogę dać rozdzielacz ,zeby na to samo gniazdo właczyć kabel od wyjścia analogowego dekodera multimedia. Natomiast ze starą anteną siatkową ze wzmacniaczem , która kiedys odbierała sygnał w moim poprzednim mieszkaniu z oknem na południe  bez zasłon terenowych (jako pokojowa)    nie udało sie nic odebrac na balkonie.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@RafalwitNależy przeprowadzić autoprogramowanie kanałów analogowych z poziomu telewizora. Jeżeli telewizor nic nie wyszuka oznacza to, że Twój operator po prostu wyłączył sygnał analogowy.

Warto również zrobić autoprogramowanie kanałów cyfrowych kablowych. U wielu operatorów jest możliwość odbioru części podstawowych kanałów przez tuner dvb-c. Jeżeli telewizor wyszuka wszystkie kanały kablowe, ale będą zakodowane ,to można zamówić multiroom z modułem cam. Najczęściej to  dodatkowy koszt około  10 zł. Główna zaleta modułu cam, to możliwość utawienia kolejności kanałów według własnego upodobania.

Nie ma osobnych anten do odbioru telewizji cyfrowej naziemnej i analogowej. Są to te same anteny.  Należy tylko sprawdzić jakość połączeń i stan kabla. Zobacz z jakiego nadajnika korzystasz i na których kanałach są poszczególne mux-y. Ustaw programowanie naziemnej cyfrowej jako ręczne i wpisz dany kanał(częstotliwość). Korygując ustawienia anteny  wybierz ustawienie przy najlepszej jakości. Siła sygnału jest mniej ważna. Wśród bloków może się zdarzyć ,że odbierasz sygnał z odbicia.Wtedy kierunek ustawienia anteny może być zupełnie odmienny od kierunku nadajnika.

Ja w zabudowie miejskiej  z I piętra na zwykłej antenie siatkowej ze wzmacniaczem spokojnie oglądam nawet czeskie mux-y z dległości około 100 km.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Dziękuję za pomoc. Przeczytałem instrukcję i przez menu Home->Ustawienia->Ustawienia systemowe doszedłem do autoproprogramowania kanałów. Dla kanałów analogowych złapały ten sygnał analogowy z kablówki Multimedia.

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Zrobiłem wcześniej autoprogramowanie dla wejścia cyfrowego z pozycją telewizja kablowa. I tutaj był komunikat ,że sygnał jest kodowany ,żeby sprawdzic kartę w dekoderze. Tutaj w przyszłości , gdybym probował się podłaczyć do Naziemnej telewizji cyfrowej , trzeba będzie wykonać autoprogramowanie. Ale Jasło ma dosc daleko do nadajnika w Suchej Górze i  mieszkam w bloku na 1 piętrze i raczej trudno jest o montaż anteny na dachu. czyli moge mieć słaby sygnał. Juz to sprawdzałem rok temu , jak kupiłem tuner z anteną na USB i umieszczałem antenę na balkonie na południe.. W Krakowie na 7 piętrze jest mocny sygnał ,ze odbiera nawet antena pokojowa. Kraków ma nadajnik blizej w Chorągwicy koło Wieliczki.

Ale mój telewizor odbiera mi wszystkie dostępne źródła sygnału.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@RafalwitZ wbudowanego w  telewizorze tunera dvb-t/dvb-c możesz odbierać tylko jeden sygnał. Naziemny , albo kablowy. Każde nowe autoprogramowanie usuwa kanały z drugiego żródła. O możliwościach odbioru naziemnej w Twoim regionie masz więcej na forum emitela.

Zakodowanie kanałów kablowych oznacza, że Twój operator nie umożliwia tak jak np. UPC odbiór około 30 kanałów bez dekodera, czy modułu cam. Na Twoim miejscu wziąłbym na okres próbny od operatora ich moduł cam z możliwością zwrotu. Na stronie Multimedia jest napisane, że posiadają takie moduły.  Dekoder może służyć np. tylko do nagrywania. 

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

dziekuję za odpowiedź. NA stronie multimedia ***

Zastanowię się nad tą funkcją.

Mam pytanie,czy mój telewizor kdl 40we66 ma możliwośc podłaczenia klawiatury komputerowej.

Sprzedawca mówił, ze nie ma tej mozliwości, trzeba inny model telewizora. Ale w instrukcji pisze , ze jest ta mozliwość.

W internecie jest link***, co oznacza że jest mozliwośc podłaczenia klawiatury USB.

Gdyby tak nie było, to przy uruchamianiu Internetu na telewizorze trudno jest wprowadzac litery z pilota. Na pilocie nie widać klawiszy na znaki alfanumeryczne.

 

Powód edycji: post zawierał linki do stron służących celom komercyjnym.

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Wprowadziłem w telewizorze dostęp do internetu. Podczas ustawiania pojawia się na ekranie klawiatura wirtualna i można bez problemu wprowadzić hasło routera.

W ustawieniach sa pozycje na temat klawiatury , ale na razie nie udalo mi sie uruchomić klawiatury podłaczonej przez nadajnik właczony do gniazda USB. 

 

 

profile.country.PL.title
Rafalwit
Poszukiwacz

Siostra przywiozła do spróbowania antenę  Signal DBT , która  w Krakowie odbiera naziemną telewizje.

I udało się odebrać sygnał (Polsat Sport).

Odbierało to przy ustawieniu pionowym anteny w drzwiach balkonu. Po zamknięciu drzwi sygnał zniknał.

Telewizor wystroił 8 kanałów na wejscie cyfrowe.

Czyli mogę kupić drugą taką antene ze wzmacniaczem. Adres sklepu w ktorym kupilismy antenę Kraków ul.Zbrojarzy. Mogę dać rozdzielacz ,zeby na to samo gniazdo właczyć kabel od wyjścia analogowego dekodera multimedia. Natomiast ze starą anteną siatkową ze wzmacniaczem , która kiedys odbierała sygnał w moim poprzednim mieszkaniu z oknem na południe  bez zasłon terenowych (jako pokojowa)    nie udało sie nic odebrac na balkonie.