anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

błogosławione kursy fotografowania

ryszard_nowy
Początkujący

błogosławione kursy fotografowania

Kościół zaprasza na niedrogie kursy fotografowania :)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... kurii.html

Niestety zabraknie na nim podstaw photoshopa

13 ODPOW. 13
witmann
Początkujący

Tylko, że to nie jest dla młodzieży. TEORETYCZNIE taki kurs powinien mieć zrobiony każdy fotograf ślubny! Zdarzały się przypadki niedopuszczenia fotografa przez księdza do ceremonii, bo nie miał świstka z lokalnej archidiecezji...

Znajomy-----
Początkujący

Faktycznie, słyszałem o tym. W tym roku bliska znajoma brała ślub i też chciała wziąć jeszcze dodatkową osobę do robienia zdjęć, oprócz fotografa. Oczywiście, ksiądz proboszcz mówił o takich pozwoleniach, czy kursach i bez nich nie pozwolił robić zdjęć. Podobne sytuacje są na komuniach i bierzmowaniach, też na daną grupę są jest wyznaczany fotograf i nikt z rodziny nie może robić zdjęć. Nie skojarzyłem z kursami tego faktu. A tu wiadomo o co chodzi..
Bez kitu, myślałem, że to są kursy dla młodzieży, już pochwaliłem taką inicjatywę, myślałem, że księża mile mnie zaskoczą, a tu czar prysł...
Rozumiem ograniczenie zdjęć z Flashem w zabytkowych kościołach, podobno flash szkodzi w jakiś sposób, ale kursy za możliwość robienia zdjęć..

witmann
Początkujący

Inna sprawa, że jak się patrzy na niektórych "profesjonalistów" i ich zachowanie, to się płakać chce. Ale zazwyczaj, jak się dzień wcześniej pójdzie do księdza i chwilę z nim porozmawia to problemów być nie powinno. Zdecydowana mniejszość faktycznie wymaga tych papierów.

Co do bierzmowania i komunii - tutaj od zawsze jest jeden fotograf, zatrudniony z wyprzedzeniem. Z kursami ma to niewiele wspólnego. Zazwyczaj współpracuje on już od dłuższego czasu z daną parafią.

profile.country.PL.title
aalbin
Poszukiwacz

Znajomy napisał(a):

...Rozumiem ograniczenie zdjęć z Flashem w zabytkowych kościołach, podobno flash szkodzi w jakiś sposób, ale kursy za możliwość robienia zdjęć..

A ja nie widzę w tym nic dziwnego. :)