anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

moje próby makro

bolek55555
Początkujący

moje próby makro

witam, jak na razie robie fotki zwykłym kompaktem, ponieważ lustrzanka jest dla mnie zbyt dużym wydatkiem, oto moje prace :

70 ODPOW. 70
czorny-----
Początkujący

Po obejrzeniu tych zdjęć wyglądam jak te trzy "muchy" po wzajemnej kopulacji w jednym czasie - przynajmniej tak twierdzi moja żona ;)
BRAVO

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jeśli, jak twierdzisz, są to Twoje prace, robione "zwykłym" kompaktem, to bądź uprzejmy podać dokładnie czego użyłeś do zrobienia tych zdjęć. I może zapodaj zdjęcia z exifami.

------------------------------
fotoamator
bolek55555
Początkujący

canon s3 + szkielko powiekszające + wstawanie przez wakacje o 5 rano :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wypada wierzyć na słowo (exifa brak), może jakaś fotka tej konstrukcji do macro, bo wynik rewelacyjny - aż się wierzyć nie chce (nie jest to chyba tylko konwerter 500D czy 250D?) Daj jakąś fotkę zestawu i zdjęcie z exifem, bo wierzyć się nie chce, że kompaktem/hybrydą, czy jak tam zwał można taki efekt z taką jakością.
Nie dziw się sceptycyzmowi.

------------------------------
fotoamator
bolek55555
Początkujący

troche wstyd bo nie mam zbyt duzo pieniedzy i sam sobie zrobilem statyw i dyfuzor, ale wrzuce zdjęcie sprzetu :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

:shock:
Kapitalne ważki!

BRAWO :)

Powiedz mi proszę jaka jest odległość robocza od soczewki do owada?
I czy o konieczne jest wstawanie o 5 rano żeby takie portrety trzaskać? :slight_smile:
Ja to dopiero się kładę spać ;)

bolek55555
Początkujący

odleglość od owada to pare cm bardzo mało:p raczej 5 to najlepsza pora bo wtedy jest rosa i owady jeszcze sa zaspane i nie uciekaja

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Gratuluję świetnych macro-zdjęć! I wybacz, że przyszło mi przez głowę, że to nie Twoje fotki :smileyredface:
Naprawdę rewelacja. I to hybrydką!
Chyba sprzedam lustrzankę i kupię tego S3 :)
A poważnie: też nie mam kasy na obiektyw+pierścienie macro więc myślę o jakimś Raynoxie. Może następnego lata pochwalę się podobnymi fotkami (jak zamiast spać pójdę nad jezioro, bo wstać o tej porze? nie to nie dla mnie :slight_smile: )
Pochwal się jeszcze jakimiś żyjątkami :)

Grzesiu, niestety tak. O tej porze są jeszcze niemrawe. Wieczorem też, ale rano lepsze światełko jest - po chłodzie nocy dłużej można je focić, a wieczorem wszystko słońcem nagrzane...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

bolek55555 napisał(a):

troche wstyd bo nie mam zbyt duzo pieniedzy i sam sobie zrobilem statyw i dyfuzor, ale wrzuce zdjęcie sprzetu :)


To żaden wstyd. Raczej powód do chwały, że Ci się chciało. I prostymi metodami wspaniałe efekty uzyskujesz.
Jest takie powiedzenie: To nie aparat robi zdjęcia, tylko człowiek
Aparat tylko rejestruje zamysł twórcy (to tak jak pędzel w ręku malarza czy dłuto - rzeźbiarza) - lepszy sprzęt pozawala łatwiej osiągnąć cel. Tylko tyle.

A tego bzyga w locie, z kilku cm! :shock:

------------------------------
fotoamator