anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

moje próby makro

bolek55555
Początkujący

moje próby makro

witam, jak na razie robie fotki zwykłym kompaktem, ponieważ lustrzanka jest dla mnie zbyt dużym wydatkiem, oto moje prace :

70 ODPOW. 70
bolek55555
Początkujący

http://plfoto.com/161001/autor.html

tu sa wszystkie foty

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

bolek55555 napisał(a):

http://plfoto.com/161001/autor.html

tu sa wszystkie foty


Nareszcie mogę się ponapawać :D Chyba się zmuszę tego lata, nie będę się kładł i o piątej - na robale :)
Tylko raynoxa zanabędę ;)

------------------------------
fotoamator
Porucznik_Jaszczuk
Początkujący

Super galeria. Gratuluję.
Tadeusz, oprócz Raynoxa i wstawania o 5-tej, potrzeba jeszcze dużo cierpliwości, której np. u mnie brakuje ;) Nawet jakbym szpileczką przymocował ważkę do rośliny, to i tak nie posiadam takiego tele, co by próbować takich zbliżeń ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

nie posiadam takiego tele, co by próbować takich zbliżeń ;)


Do makrofotografii nie jest potrzebne "tele" tylko (najlepiej) obiektyw macro z odwzorowaniem 1:1 i pierścienie pośrednie. Raynox może jeszcze poprawić odwzorowanie. Na SAL100M28 mnie nie stać, ale na raynoxa może tak. +Sigma 70-300APO z odwzorowaniem 1:2, statyw... i może się uda.
Albo handmake kolegi bolka :)

------------------------------
fotoamator
Porucznik_Jaszczuk
Początkujący

No właśnie nie posiadam takiej Sigmy ;) Nie bardzo się znam, ale czy przy Raynoxie, tryb macro w obiektywie ma znaczenie?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No właśnie nie posiadam takiej Sigmy ;) Nie bardzo się znam, ale czy przy Raynoxie, tryb macro w obiektywie ma znaczenie?


TRyb "macro" to nic innego jak duża skala odwzorowania. Im większa tym lepiej. Raynox to po prostu soczewka skupiająca dobrej jakości - jej działanie niejako dodaje się do działania obiektywu.
Obrazowo: gdy założysz raynoxa (czy innego close-up'a) na obiektyw o odwzorowaniu 1:6 i potem na 1:2 to w drugim przypadku uzyskasz większe "zbliżenie/powiększenie"

------------------------------
fotoamator
ed602-----
Początkujący

jestem pod wielkim wrażeniem zdjęć, nie krytykujcie tylko podziwiajcie ....
i jeszcze coś ... to człowiek robi zdjęcia....

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

edytka602 napisał(a):

... to człowiek robi zdjęcia....



Odkrywcze, to nie jest Edytko, ale to najszczersza prawda. Wielu zdaje się o tym nie pamiętać. I dobrze, że masz tego świadomość. :D

------------------------------
fotoamator
bolek55555
Początkujący

zmiana klimatu :) komentarze mile widziane

bambolina-----
Początkujący

Też ładne, ale robaki lepsze:D