anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moje wypociny

Rdza-----
Początkujący

Moje wypociny

No, niestety, muszę się przyznać uczciwie, że nie posiadam aparatu Sony, tylko Canona :).
Fotografuję sobie od kilku lat, ot tak, po prostu, amatorsko. Pragnę się oczywiście rozwijać, więc tradycyjnie proszę o konstruktywną krytykę i cenne uwagi ;].

kicikici.JPG

Wełtawa - Panoramka..jpg

2 253skały.jpg

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Kotkowi ucięło łapkę, szkoda. Jest zasada, że staramy się nie ucinać zwierzątkom, roślinkom i innym żyjątkom elementów ich ciała (nawet kawałek uciętego wąsa to zły kadr). Poza tym małym drobiazgiem ciekawa.

Panorama rzeczki... Praga widziana z Mostu Karola ;) Zwykła. Wiem, wiele zależy od pogody, ale nie ma w niej (panoramie) tego czegoś.

Las jest bardzo ładny (te kolory), tylko szkoda, że skała i niebo są w centrum kadru. Również, elementu rzucającego się w oczy najbardziej nie centrujemy. Jak jest możliwość kadrowania fotki PO jej zrobieniu, warto skorzystać :)

A to czy masz Sony czy Canon, Pentax, Nikon nic nie szkodzi :)

Chociaż 3 fotki do oceny to troche mało :

Rdza-----
Początkujący

Dzięki wielkie za opinie. Wezmę je sobie głęboko do obiektywu :).

Dalsze rzeczy:
zenek.JPG
jesien 079small.jpg
maczek.jpg

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Gitara ciekawa
Liście... ma coś w sobie, ale czegoś brakuje...

Maki... centralny kadr? Pozwoliłam sobie coś z tym zrobić ;)

Fotki ładne, podobają mi się, Tak trzymaj.

Rdza-----
Początkujący

O, nawet nie wpadłam na to, że można zrobić coś takiego z tymi maczkami ;). I faktycznie, dużo lepszy efekt.

karolca napisał(a):


Liście... ma coś w sobie, ale czegoś brakuje...


Powaliła mnie szczegółowość Twojej wypowiedzi :D . Ale tak na prawdę, to też mam wrażenie, że to zdjęcie jest trochę niepełne.

wratislavian
Początkujący

Rdza napisał(a):

Ale tak na prawdę, to też mam wrażenie, że to zdjęcie jest trochę niepełne.


a ja wrecz przeciwnie:) uważam, że zdjecie jest za pełne. ten rozmazany ludzik jest bezlitośnie czerwony:>

ale gitara jest bardzo pomyslowa. napiszesz nam czym sa te światełka?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Gitara bardzo fajna - podoba się.
Liście - za przedpiścą za dużo w kadrze. Byłoby ciekawiej lekko po skosie, i troszkę dalej zacząć kadr - tak by te nie ostre liście z pierwszego planu uciekły.
Maki - chyba bardziej podoba mi się przeróbka.


PS. Spróbuj numerować prace - w przyszłości będzie je łatwiej komentować.

Rdza-----
Początkujący

Hmm... chodziło mi bardziej o niepełność w sensie treści.
A ten bezlitośnie czerwony ludzik to moja kumpela, której właściwie nie miało być na tym zdjęciu. Ale cóż, niech ma dziewczyna swoje pięć minut ;].

Zdjęcie z gitarą zrobiłam w ten sposób, że postawiłam ją pośrodku pokoju w kompletnej ciemności, ustawiłam migawkę na 15 sekund i ciachnęłam dookoła parę bohomazów latareczką, w międzyczasie podświetlając gitarę.
Podobnie zrobiłam to zdjęcie:
gittt.jpg

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Poprzednia gitara bardziej mi się podoba.
Kotek - urocze stworzenie, szkoda tylko że na takim nieciekawym tle.

Co do koleżanki to chętnie zobaczymy nie tylko mocno rozmytą sylwetkę ale i portecik jakiś:)

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Co do tych liści to nie miałam na myśli, że jest czegoś za mało lub za dużo. Brakuje "tego czegoś". Faktycznie, ten liść na pierwszym planie trochę drażni i rozprasza uwagę od tego, co jest dalej. Czerwona koleżanka w niczym mi nie przeszkadza ;)

Dziękuję, że przeróbka się podoba :nauseated_face:

Kotek (ten drugi, mały) jest ładny, ale znowu zły kadr, i faktycznie tło takie trochę nieciekawe. Chociaż na to często ma się mały wpływ.

Gitara - ciekawszy pierwszy efekt. Na jakiej przysłonie robiłaś? Zapewne ciężko było ustawić głębię, chociaż to można zrobić przy włączonym świetle i na manualnych ustawieniach (aby w ciemności AF się nie zgubił).