anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moje wypociny

Rdza-----
Początkujący

Moje wypociny

No, niestety, muszę się przyznać uczciwie, że nie posiadam aparatu Sony, tylko Canona :).
Fotografuję sobie od kilku lat, ot tak, po prostu, amatorsko. Pragnę się oczywiście rozwijać, więc tradycyjnie proszę o konstruktywną krytykę i cenne uwagi ;].

kicikici.JPG

Wełtawa - Panoramka..jpg

2 253skały.jpg

15 ODPOW. 15
Rdza-----
Początkujący

Gitarki robiłam na przysłonie 2.8. ISO 80 (przy każdej wyższej strasznie szumi) i fokus przy zapalonym świetle.

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

10 - super:)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

9 - jak dla mnie to już grafika jakaś:) więc jako zdjęcie średnio mi się widzi.
10 - bardzo fajny pomysł. Co do kadru to może spróbować znaleźć taki krzaczek lub drzewko żeby całe się zmieściło w lupce?

Rdza-----
Początkujący

Taki był właśnie zamysł, ale nigdzie nie mogłam znaleźć takiego minikrzaczka. A szkiełkiem już niestety nie dysponuję...

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

karolca napisał(a):

Kotkowi ucięło łapkę, szkoda. Jest zasada, że staramy się nie ucinać zwierzątkom, roślinkom i innym żyjątkom elementów ich ciała (nawet kawałek uciętego wąsa to zły kadr). Poza tym małym drobiazgiem ciekawa.

Panorama rzeczki... Praga widziana z Mostu Karola ;) Zwykła. Wiem, wiele zależy od pogody, ale nie ma w niej (panoramie) tego czegoś.

Las jest bardzo ładny (te kolory), tylko szkoda, że skała i niebo są w centrum kadru. Również, elementu rzucającego się w oczy najbardziej nie centrujemy. Jak jest możliwość kadrowania fotki PO jej zrobieniu, warto skorzystać :)

A to czy masz Sony czy Canon, Pentax, Nikon nic nie szkodzi :)

Chociaż 3 fotki do oceny to troche mało :





A mnie z kolei wydaje sie, ze w tym zdjeciu szerokokatnym wszystkie krzywe powinne zbiegac sie własnie w strone otwartego nieba. Zastanawiam sie co w tym kadrze mialoby byc w centrum. Jak zwykle krytyka jest cenna ale barkuje konkretnego wskazania. Zasady ogólne fotografowania - mozna poczytac w ksiązce . Cenniejsz bylyby tu podpowiedzi odpowiadające na pytanie "co ja bym zrobil na twoim miejscu" czyli wiecej konkretów - czy mozna o to prosic, czy moze nikt tak bardzo swoim doświadczeniem sie nie podzieli ?

wratislavian
Początkujący

nie no ja do czerwonej kolezanki też nic nie mam. mozesz ją pochwalic, ze to najlepsze jej zdjecie jakie w życiu widzialem:>

a z tą gitarą to bardzo pomyslowo. się chwali się