anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nie zadowolenie

adamdz
Poszukiwacz

Nie zadowolenie

 W Grudniu kupiłem  lampę błyskową hvl 32m .Sprzedawca przy sprzedaży poinformował mnie że z moją a 6000 będzie działała bezprzewodowo. Ucieszyłem się i dokonałem zakupu . W domu kilka wieczorów spędziłem na próbach nieowocnych uruchomienia jej bezprzewodowo .Urzywałem lampy po przypięciu do body ale pozostawał niedosyt  .Szukając w internecie znalazłem taką instrukcje  http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/31072/~/jak-mo%C5%BCna-skonfigur.... Nic nie dzałało.Dzisiaj 27.04 2017 znalazłem czas i pojechałem do Sony Center w Silesi .Sprzedawca i kierownik salonu próbowali uruchomić bezbrzewodowo. .Kierownik dzwoni po pomoc do kolegi  który  podobno zna sie na rzeczy,odpowiada że kolega do pół godziny przyjdzie co w praktyce okazuje sie 45 minutami. W tym czasie kierownik podpinał lampę do a 6000 i a6500 no i alfy co w końcu przniosło efekt -może chodzi o nowy soft .Wgrywają mi nowy soft - bez efektu .Przychodzi kolega, wpada na pomysł że muszę kupić wyzwalacz radiowy na ali expres  albo lampę. Już trochę zirytowany pytam ile taka lampa kosztuje. Najniższy i najtaszy  model  20  u nas na sklepie 590 zlotych ale skoro tak wyszło to coś na cenie zejdziemy- mówi kierownik .Ja dopytuje czy ten model lampy będzie wyzalał i obsługiwał ttl mojej hvl32m.Kierownik mówi tak . Kilka prób pokazujacych że wyzwala lampę hvl 32m  Mija kolejna gdzina. No dobra skoro z rabatem to biorę. Kierownik gdzieś dzwoni ,po czym informuje mnie że sprzeda mi ją za 590 zlotych bo dzwonił i  nie udało mu się nic załatwić wychodzę wk..... Pytanie jak byście się czuli wychodząc z takiego salonu i co byście zrobili na moim miejscu ?  

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, na samym początku chciałbym tylko zastrzec,  że każdy Sony Center w Polsce jest franczyzą i nie należy do Sony (to tak na wszelki wypadek jakby zaczęły inne osoby pisać jakie to Sony jest złe :wink: )

 

Co do Twojego problemu, trafiłeś na sprzedawcę, który zwyczajnie chciał podnieść sobie utarg i wcisnął Ci "kit",, to jest zapis z instrukcji Sony:

"W przypadku ustawienia podstawowego zewnętrzna lampa błyskowa służy za bezprzewodowy kontroler błysku. W przypadku korzystania z aparatu z mocowaniem typu A za kontroler może również posłużyć wbudowana lampa błyskowa zamiast zewnętrznej lampy błyskowej" i "Wbudowana lampa błyskowa aparatu z mocowaniem typu E nie może służyć za bezprzewodowy kontroler."

 

Dodam jeszcze, że nie wszystkie modele lamp Sony (przynajmniej tak było kilka lat temu) mogły służyć jako kontroler dla innych lamp.

 

Ja na Twoim miejscu oddałbym im lampę z tytułu niezgodności towaru z umową.

 

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

A kup sobie coś takiego i będziesz miał po problemie.

Ta lampka o liczbie przewodniej 20,to za bardzo do niczego się nie przyda, a wyzwalacz z pewnością w przyszłości (niedalekiej) i tak byś kupił.

Nawiasem, trochę to dziwne, że bagnet A może wyzwalać wbudowaną lampą, a E już nie.

Mam ten wyzwalacz Pixela i jestem zadowolony. Owszem poszedł w odstawkę na jakiś czas po tym jak kupiłem Elinchrom EL-Skyport Plus HS, ale fotografując obiekty (westchnień) w ruchu, TTL i małe lampki nadal są niezastąpione.

Nie wchodziłbym też w lampki Sony. Strasznie się grzeją, jak już się zagrzeją to strasznie długo stygną a po jakimś czasie i tak trzeba je naprawiać. Dodam tylko, że naprawa palnika to koszt ok 800zł ( HVL58).W Nikonie to wydatek rzędu 66zł.

Wszedłem w Metza-trochę mniej się grzeją, jak już muszą stygnąć to nadal błyskają-tylko rzadziej. Koszt palnika-jakby, co-podobny jak w Nikonie.

 

Powód edycji: post zawierał link do strony, służącym celom komercyjnym.

profile.country.PL.title
Daro77
Użytkownik

profile.country.PL.title
ANONYMUSX8
Użytkownik

Jeśli oni czegoś nie umieją naprawić to kombinują

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


photomusic napisali:

trochę to dziwne, że bagnet A może wyzwalać wbudowaną lampą, a E już nie.

 


Porównaj sobie LP tych lamp. Może się rozjaśni. :wink:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


Daro77 napisali:

Warto zobaczyć :slight_smile: mam i polecam http://quadralite.pl/navigator-x/295-quadralite-navigator-x-nadajnik


Jesteś pewien, że wyzwalacz jest kompatybilny z HVL32M?

profile.country.PL.title
Daro77
Użytkownik

Nie jest . Ale z lampą STROBOS 60 I Genesis REPORTER 180 jak najbardziej 

 

Daro