anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw PLEASE

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
ArniGuo
Poszukiwacz

Obiektyw PLEASE

DRODZY    użytkownicy SONY!

mam a6000      i pewien problem. Zastanawiam się jaki obiektyw byłby dobry do robienia zdjęć panoramicznych. jakiś zapewne szerokokątny. tylko nie wiem czy coś od Sony, czy może Sigma, czy innego producenta. No i jakiś do portretów , podróżniczy. Czy może poradzicie coś UNIWERSALNEGO?   Choć wiem że jak coś jest do wszystkiego to jest do ........Niczego. CHyba że się mylę w tej kwestii , jesli tak to PRZEPRASZAM.

Oczekując na pomoc  POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW.

ArniGuo

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
ArniGuo
Poszukiwacz

Dzięki. Sprawdzę i te obiektywy. 

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

photomusic znowu obrażasz wszystkich na około, ciekawy jestem kiedy Ci wreszcie zablokują konto...

 

A co do Twoich wypocin, to jeżeli uważasz, że np Albert Dros publikujący w NG, to "miszcz fotografii kotletowej", to nie chce wiedzieć na której półce fotografów Ty się plasujesz, ale na pewno dużo dużo niżej...

Zgodzę się z Tobą, że 50mm i w góe to najlepszy wybór (wtedy nie ma dystorsji, co ułatwia sklejanie zdjęć), ale obiektywy 10, czy 14 mm przydają się przy panoramach, szczególnie takich, gdzie nie ma czasu (zachód słońca) na zrobienie 30 zdjęć, a przy takim 10mm wystarczą 3 zdjęcia...

Nie polecaj samyanga 85mm do bezlusterkowca, bo tym się nie da robić zdjęć. Nigdy nie miałeś w ręku bezlusterkowca i polecasz szkła, których najpewniej używałeś z a99 i tam da się tym szkłem robić fotki. Bezlusterkowce są dużo mniejsze i lżejsze i ustawianie ostrości (przy cropie w wizjerze) skutkuje tym, że widzisz latający obraz góra dół, bo nie da się ustabilizować zestawu tak jak w przypadku a99+85...