anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pragnę poznać Wasze opinie...

betssy-----
Początkujący

Pragnę poznać Wasze opinie...

1)psie szaleństwa na śniegu

14 ODPOW. 14
betssy-----
Początkujący
profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

A moim zdaniem krytyka ta jest mało konstruktywna. Dlaczego? Poniewaz jest tylko krytyką, brakuje w niej praktycznych porad, czyli takich co konkretnie mozna zrobic z uzyciem okreslonego sprzętu i ustawienia aparatu. Nie moge Ci poradzic bo sam nie jestem az takim fachmanem, poznaje dopiero mozliwosci lustrzanki cyfrowej. Jak dla mnie brak ostrości jest ciekawy - ponieważ pokazuje dynamike i ruch zwierząt. Wcale nie musiał tu nastapic efekt całkowitego zamrozenia ruchu. Dłuższy czas naświetlania - pozwolił ten ruch pokazac, krótki czas naświetlania tylko by zamroził zdjecie - w bezruchu, taka róznica. Co do śniegu - tutaj zalezne jest to pewnie od opcji aparatu , w alphie 700 mozna zmienic temeperature barwową - wiec zdjecie zyskuje cieplejsze lub zimniejsze kolory, ponadto jeszcze za czasów fotografi analogowej - mowiono mi zeby stosowac na obiektyw filtry UV oraz inne, które chronia przez zaniebieszczeniem od promieni słonecznych obrazu. Andi

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

betssy napisał(a):

1)psie szaleństwa na śniegu


A moim zdaniem krytyka ta jest mało konstruktywna. Dlaczego? Poniewaz jest tylko krytyką, brakuje w niej praktycznych porad, czyli takich co konkretnie mozna zrobic z uzyciem okreslonego sprzętu i ustawienia aparatu. Nie moge Ci poradzic bo sam nie jestem az takim fachmanem, poznaje dopiero mozliwosci lustrzanki cyfrowej. Jak dla mnie brak ostrości jest ciekawy - ponieważ pokazuje dynamike i ruch zwierząt. Wcale nie musiał tu nastapic efekt całkowitego zamrozenia ruchu. Dłuższy czas naświetlania - pozwolił ten ruch pokazac, krótki czas naświetlania tylko by zamroził zdjecie - w bezruchu, taka róznica. Co do śniegu - tutaj zalezne jest to pewnie od opcji aparatu , w alphie 700 mozna zmienic temeperature barwową - wiec zdjecie zyskuje cieplejsze lub zimniejsze kolory, ponadto jeszcze za czasów fotografi analogowej - mowiono mi zeby stosowac na obiektyw filtry UV oraz inne, które chronia przez zaniebieszczeniem od promieni słonecznych obrazu. Andi

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Andi widać że masz strasznie mało wiedzy i doświadczenia ;) We wszystkich lustrzankach cyfrowych masz możliwość ustawienia temperatury barwowej bez względu czy to A100 czy A 900 czy jakiejkolwiek innej firmy będzie to aparat. Nawet w hybrydach i kompaktach taka funkcja istnieje. A filtr UV w przypadku cyfrówek stosuje się bardziej w celu zabezpieczenia obiektywu bo takowy filtr jest bezpośrednio przed matrycą a także taki który częściowo eliminuje podczerwień.

wratislavian
Początkujący

andi rozwalasz mnie. nie poradzilem Betssy zeby używala priorytetu migafki bo w wiadomosciach pokazywali prezydenta tylko dlatego iż uznalem, ze rozmyte pieski nie wygladaja jazzy. przestan spamowac ludziom po topicach ze krytyka nie taka bo to nie pierwszy Twoj raz tylko zaloz swoj wlasny lament w dziale luzne rozmowy.

wracajac do Betssy:
1. bardzo podoba mi sie ta szarosc śniegu. uzuskana pewnie na komputerze, ale efekt bardzo ładny. TYLKO dlaczego ucieła płatki z lewej strony. dlaczego to zrobiła:>
2. artystycznych kompozycji nie bede komentował
3. fajne. kadru juz sie nie czepiam, ale ostrosci. ostatnio doradzalem program z migafką. w tym przypadku lepiej było zadbac o przysłone. to co było troszecze bliżej obiektywu bardzo sie rozmazało, podobnie na zdjeciu pierwszym. rozmazało sie ponieważ go (głębia ostrosci) była zbyt mała (wartość F/ za mała). moze narysuje to:>

1. niska wartosć przysłony:

aparat______brak ostrosci ______ | ostrość |______brak ostrosci _____|

2. wsoka przysłona:

aparat brak ostrosci |___________o s t r o ś ć___________|brak ostrosci|

na osi y przysłona na x dystans od aparatu:)



czyli mogłaś spróbowac dłuższy czas naświetlania i wyższa przyslone w trybie manualnym:>