anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem ze wstawianiem zdjęć

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Problem ze wstawianiem zdjęć

Od paru dni mam problem ze wstawianiem zdjęć przy tekście mojego kolejnego opowiadania. Kilka razy próbowałem po wstawieniu samego tekstu podokładać szereg zdjęć, ale po trzecim zdjęciu system zacina się i przy próbie wstawienia czwartego zdjęcia otrzymuję komunikat, że operacja ta jest niemożliwa do zrealizowania. Zauważyłem, że te problemy pojawiły się po tym, jak kilka dni temu w nocy miałem kłopot z zalogowaniem sie do systemu Społeczności. Komunikat na stronie głosił, że inzynierowie starają sie usunąć jakiś problem, skutkiem czego logowanie nie było mozliwe.

Mam prośbę do inżynierów, aby coś zrobili i odblokowali powyższe ograniczenie, bo obecny stan uniemożliwia mi dalszą pracę z moimi tekstami.

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Dziękuję za błyskawiczną reakcję.

1.U mnie wspomagania MF nie ma, ale skoro dla obiektywu 10mm odległość hiperfokalna jest niewielka, to w przestrzeniach na kilka, kilkanaści metrów - wszystko będzie i tak ostre. Ok, strachu nie ma.

 

2.W sprawie zniekształceń powstaje więc pytanie o to, czy mają charakter podobny do dystorsji i czy mozna je eliminowac tymi samymi narzędziami, co dystorsję?

 

3.Filtrów ok, nie ma co planowac do samyanga, ale mam nadzieję, że dekielek przedni chyba dali, i że jakoś trwale sie trzyma? A tulipan jest na stałe, czy demontowalny?

 

4.Co do wspólpracy obiektywu z body, w aspekcie styków, to na zdrowy rozum nie powinno się nic dziać, bo kto by to kupił, gdyby powodowało konflikty i destrukcję? Rozumiem, że metalowa podstawa obiektywu do "jeża" nie sięga.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

2. nie przepadam za tym portalem, ale zrobili test tego obiektywu pod bagnet canona i jest takie coś

113745_samy10_dys.jpg

3. Dekielek jest i jest ok i w wersji do Canona osłona jest zdejmowana nie wiem jak w przypadku A w E jest niezdejmowalna

4. o styki nie masz się co bać.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Wychodzi na to, że zniekształcenia to zwykla dystorsja beczkowa. U mnie na zoomie 18-135, przy ogniskowej 18 jest podobnie. Czyli jak dla mnie, chleb powszedni.

Zakładam zatem, że osłona jest niezdejmowalna. Trochę głupio, bo zajmuje więcej miejsca w torbie.

 

Po Twoich informacjach wiem już w zasadzie wszystko, co potrzebowałem. Wielkie dzięki za pomoc.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Dekielek mocowany jest na osłonę PS i co jak co, ale akurat w tym obiektywie osłona pełni funkcje ochronną. Bez osłony miałbyś wystającą przednią soczewkę, którą byłoby bardzo łatwo uszkodzić.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Przy tak wystającej przedniej soczewce to normalne, ze osłona PS jest także osłoną mechaniczną. Ja cały czas mam na obiektywie osłone PS własnie jako osłonę przez zderzeniem z kimś, lub czymś. Zdejmuję ją tylko podczas użycia podnoszonej lampy błyskowej, bo osłona zasłania dolną część kadru.

Dzięki!

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, pamiętasz może czy zdjęcia które próbowałeś wstawić były większe niż 5 MB?

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Aby Ci odpowiedzić, musiałem najpierw posprawdzac daty maili. Ja zgłoszenie problemu ze wstawianiem wysłałem przed 19 maja, a mój następny post ze zdjęciami "Nasze ulubione, czyli nieco filozofii" potwierdzony został przez Team 22 maja. A w tym materiale zdjęcia miały mniej niz 1 MB (dłuższe boki zdjęć  miały 1500 px). Potem, w następnych postach, jeszcze bardziej zmniejszyłem wysyłane zdjęcia, do 1200px.

Ale miło, że się zajmujesz tym tematem, bo niedawno znowu miałem ten sam problem, że aplet do wstawiania zdjęć zaciął się, po którymś zdjęciu, odmawiając mi przyjęcia następnego, ale na szczęście uparty byłem i kolejna próba osadzenia zdjęć powiodła się, ale musiałem zamknąć posta bez zatwierdzania i nastepnie po ponownym otwarciu wszystko poszło dobrze. A moje zdjęcia obecnie przesyłam już wszystkie 1200px na długim boku, więc to pchełki. A dla widoku w kolumnie to i tak są jeszcze zbyt duże. Przydałyby sie szersze kolumny tekstowe.

Ten problem ze wstawianiem wystąpił u mnie pierwszy raz w kwietniu, gdy przesyłałem tekst "Z ręki, czy ze statywu". Wtedy po pierwszej połowie zdjęć transfer sie zaciął i dlatego wpadłem na pomysł, aby materiał tekstowy i zdjęciowy podzielić na dwie części (dlatego jest cz.1 i cz.2). Zatwierdziłem do publikacji najpiewrw część pierwszą, a nstępnie otworzyłem nowy wpis i ten juz z druga połową zdjęć poszedł bez problemu.

Czyli problem występuje okresowo i znika.