anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a6300 dziwne plamy na zdjęciach

profile.country.PL.title
bartekx2x
Poszukiwacz

Sony a6300 dziwne plamy na zdjęciach

Witam,

dzisiaj podczas obróbki zdjęć zauważyłem na nich dziwne różowe plamy. Nie wyglądają mi na stuck albo dead pixele. Czy ktoś może wie co to takiego? Może trzeba po prostu wyczyścić matryce? 

 

P_20191009_211509_1.jpg

 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @bartekx2x

Zgłosiliśmy Twój problem do Supportu, damy znać, jak tylko będzie odpowiedź.

Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

Najprawdopodobniej są to drobinki kurzu znajdujące się na matrycy. Należy wykonać czyszczenie matrycy. W tym celu należy użyć gruszki do przedmuchania matrycy (aparat w pozycji matrycą do dołu). Jeżeli nie odniesie to skutku, zostaję czyszczenie na mokro. Istnieją specjalne zestawy przeznaczone do matryc. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś i obawiasz się tego procesu, to warto skontaktować się z serwisem w celu zamówienia usługi czyszczenia.

 

Nie należy próbować dmuchać w matrycę ustami/sprężonym powietrzem!

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
bartekx2x
Poszukiwacz

Dziękuje za odpowiedź. Dam znać jeśli czyszczenie matrycy pomoże. 

profile.country.PL.title
bartekx2x
Poszukiwacz

Niestety dmuchanie i czyszczenie na mokro tymi specjalnymi patyczkami nie przyniosło skutku. Pod światło matryca wydaje się idealnie czysta, ale na zdjęciach wada jest ciągle ta sama w tym samym miejscu. Nie razi to jakoś mocno w oczy i chyba będę musiał to zaakceptować, jednak zastanawia mnie co to może być skoro nie jest to brud.

profile.country.PL.title
bartekx2x
Poszukiwacz

Poszperałem trochę w internecie i moim zdaniem jest to wypalenie matrycy przez laser. Pamiętam, że była taka sytuacja kiedy nagrywałem krótki film i laser kilka razy zaświecił prosto w matrycę. Tutaj wygląda to podobnie.

https://www.laserpointersafety.com