anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Szukam taniej dobrej lustrzanki???

Drafia
Początkujący

Szukam taniej dobrej lustrzanki???

Witam serdecznie chcę kupić lustrzankę jednak mam mało pieniędzy pracowałem na lustrzankach jak na kompaktach i wole wybrać tanią lustrzankę, wygodniej i lepiej się robi nimi zdjęcia.
Szukałem w necie i tak wybór padł na początku na "nikona d40" obecnie znalazłem na necie za 960zł z obiektywem
jednak wczoraj zobaczyłem Canona EOS 1000D z obiektywem ze stabilizacją obrazu za 1270zł i trzecią lustrzanką jest Sony a200 lub a300 obie z zestawem kitowym puki co wystarczy
a200 za 1100zł
a300 za 1350zł
teraz się zastanawiam co będzie lepsze
Canon nowy z tego roku ma stabilizację w obiektywie, lepsza rozdzielczość 10, podgląd na żywo, szybko ładuje aku, szkoda ze zrezygnowali z pilota do niego. Podobno nikona niewygodnie się trzyma jednak jest spora różnica w cenie można za to by kupić nap lampę albo była by kasa na inne gadżety do niego
Sony nie przekonuje mnie bo jest początkujący w tej branży i większość mi doradza canona.
Proszę o porady a może coś lepszego preferujecie za taką cenę?

Ps. na pewno wiele osób będzie miało taki problem w wyborze taniej lustrzanki

6 ODPOW. 6
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Drafia napisał(a):


teraz się zastanawiam co będzie lepsze



Wszystkie te aparaty będą dobre na tyle na ile Ty im na to pozwolisz, to od Twoich umiejętności i wiedzy będzie zależał efekt końcowy.

Sama musisz sobie odpowiedzieć czy funkcja Live View jest Ci niezbędna, jeśli tak to A300 będzie niezłym wyborem.



Drafia napisał(a):


Sony nie przekonuje mnie bo jest początkujący w tej branży i większość mi doradza canona.



Ta informacja nie wynika z tego, że Sony ma małe doświadczenie w produkcji lustrzanek, tylko z niewiedzy wypowiadających te opinie, choć lustrzanki z logo Sony są na rynku dopiero 3ci rok to ich korzenie sięgają zdecydowanie głębiej po kilkadziesiąt lat wstecz, a wszystko za sprawa firmy Minolta oraz KonicaMinolta, których bezpośrednim spadkobiercą jest Sony.

profile.country.pl_PL.title
aixen-----
Początkujący

Miałem podobny dylemat... A200 czy A300. A350 "odrzuciłem" od razu. Uznałem, że matryca 14 mega pikseli jest mi zbędna. Dodatkowo będzie wymagać dobrego, jasnego szkła, a budżet ustaliłem sztywny (to pomaga w wyborze ;) ). Ostatecznie zdecydowałem się na A300... dlaczego...
- łatwiej odsprzedać w przyszłości przy zmianie body
- uchylny ekran i LV (pomaga po przesiadce z kompakta) oraz lubi go Żonka :slight_smile:
- w zestawie z kitowym obiektywem 18-70 (o nie najgorszych opiniach) był tylko 100 zł droższy od porównywalnego zestawu z korpusem A200
- za zaoszczędzone pieniążki kupiłem używanego 70-300 oraz starczyło na pierwszą ratę za 50/1.4

Dzięki temu mam "prawie" kompletny system, o dobrej (moje zdanie) relacji jakości do ceny.
Co ciekawe, jeszcze nie zrobiłem żadnego zdjęcia... Cały czas czytam instrukcje, macam układy funkcji i poznaje działanie "guzików" w różnych sytuacjach... :smileyredface:

Canona też oglądałem, ale nie pasował mi do ręki. Jakiś taki mały i uchwyt śliski. dodatkowo mało czytelne menu. Zdecydowanie i od razu - nie. Chwila w ręku i decyzja gotowa. Sony jest większy i cięższy co mi bardziej odpowiadało. Uchwyt ma pewny. Od razu dobrze leżał mi w ręku i to przeważyło w wyborze Canon / Sony. Menu też o wiele bardziej czytelne., Rozważałem też Nikona D80, ale uznałem, że jest "zbyt stary" ;) a D90 nie mieścił się w budżecie. Olek natomiast ze swoją matrycą 3/4 zbyt mi przypominał w tym co widziałem na zrobionych nim zdjęciach mojego Panasonica FZ18. No i tak wybrałem Sony i nie żałuję... Zapewne N, C czy O mają większe doświadczenie w produkcji aparatów, ale też karzą sobie za nie sporo płacić. Sony dzięki stabilizacji w korpusie i sporej ilości obiektywów KM z AF pozwala amatorowi takiemu jak ja rozpocząć w miarę tanio przygodę z lustrzanką.

Drafia
Początkujący

I zdaje się ze mnie tym stwierdzeniem przekonałeś do sony ile za niego zapłaciłeś

profile.country.pl_PL.title
aixen-----
Początkujący

Niebagatelne 1.34 kPLN w zestawie z 18/70 i kartą 8GB. Panasa sprzedałem za 750 PLN, co spokojnie starczyło na używany, trzy miesięczny 70/300 za 400 PLN i pierwszą wpłatę na pożądany (bardzo) 50/14 (znalazłem ofertę za 1029 PLN). Wszystkie obiektyw to produkty Sony. Jeżeli idzie o 70/300 rozpatrywałem Sigmę (ponoć plastykowe zębatki wewnątrz) i Tamrona (nowy ca 550 ale ponoć z kłopotami na końcu ogniskowej) i ostatecznie zdecydowałem się na "oryginał" :slight_smile:

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

aixen napisał(a):

Niebagatelne 1.34 kPLN w zestawie z 18/70 i kartą 8GB. Panasa sprzedałem za 750 PLN, co spokojnie starczyło na używany, trzy miesięczny 70/300 za 400 PLN i pierwszą wpłatę na pożądany (bardzo) 50/14 (znalazłem ofertę za 1029 PLN). Wszystkie obiektyw to produkty Sony. Jeżeli idzie o 70/300 rozpatrywałem Sigmę (ponoć plastykowe zębatki wewnątrz) i Tamrona (nowy ca 550 ale ponoć z kłopotami na końcu ogniskowej) i ostatecznie zdecydowałem się na "oryginał" :slight_smile:




Coś mi się zdaje, że piszesz o 75-300 a nie 70-300 ;)

profile.country.pl_PL.title
aixen-----
Początkujący

:smileyredface: racja...