anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Parę moich fotek ;)

krystian------
Początkujący

Parę moich fotek ;)

Poniżej zamieszczam kilka moich fotek ;d Mam jeszcze kilka... set xd Później może kilka powrzucam
Czekam na opinie ;)

P.S.
Fotki robione Olympusem SP-570uz

19 ODPOW. 19
Tommygun------
Początkujący

1 temat fatalnie dobrany, technicznie słabo, co to w ogóle jest, kwiat bez płatków? Dlaczego akurat ten, brak ostrości, kadr kiepski, jakość techniczna bardzo niska, komórkowo.

2 Bałagan, nieciekawa sytuacja, brak kompensacji i źle naświetlone.

3 co autor miał na myśli? Kiepskie, nieciekawe nocne zdjęcie z tematem kompletnie bez sensu. No chyba, że o ćwiczenie doboru ekspozycji chodziło ale po co to pokazywać?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

1 i 2 za tommygun, 3 zdecydowanie lepsza, ale tylko trchnicznie, jako wprawka w naświetlaniu nocnych zdjęć, "widok z mojego okna". No, OK widok już znamy, kolorki ładne ale co z tego? Niechby się tam coś działo: samolot przeleciał, meteor, jakiś samochód chociaż.. ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

przepraszam ze wczesniej wcisnelam ci moje zdjecia jak juz wczesniej pisalam mi sie podoba ale wiesz jam jest laik... :D

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

paulina, ale dlaczego u kolegi w wątku? Dlaczego swojego nie założysz :question:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

rcja zaraz poprawie :D

krystian------
Początkujący

Tutaj jeszcze 3 zdjęcia ;)
ostra krytyka mnie czeka :D ale cyfrówke mam od 3 miesięcy i dopiero zaczynam zabawę z fotografowaniem ;]

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zachodzik - całkiem sympatyczny... byłby gdyby nie ten obwisły kabel? Słupy i przewody elektryczne to element krajobrazu, trudno sie go czasem pozbyć ale tutaj jest zdecydowanie nie na miejscu, przydałoby się też chyba więcej dołu; fotka sprawia wrażenie trochę wyrwanej z kontekstu. Nawiasem mówiąc, zachód słońca to strasznie banalny (oklepany) temat i trudno jest zrobić coś nowego, odkrywczego więc tym bardziej warto starać się o to, żeby fotka się czymś wyróżniała. Czymś niebanalnym. Bo nie bardzo wiadomo co chciałeś pokazać: drzewo? zachód? kolory? formy chmur? krzaki?

HDR - zdecydowanie nie wyszedł :( Taki efekt można uzyskać naświetlając na światła i mocno podkręcając suwaczek kontrastu. Dół zdjęcia jest zupełnie nieczytelny - najprostszy HDR, czyli 2 fotki: jedna naświetlona na światła, druga na cienie i "zmieszane" ze sobą dałby zarówno szczegóły na niebie jak i na ziemi. Tytaj ziemia w ciemności pogrążona i w kontraście ogromnym ;) Popracuj jeszcze nad tym.

Szkoła - może jako sentymentalna fotka, bo jako zdjęcie nie bardzo. Byłaby sympatyczna widokówka gdyby nie niebo, a właściwie jego brak :o
W wodzie widać, że było i trochę błękitu i chmurki a tymczasem niebo sugeruje jednolitą pokrywę jesiennych chmur (czyli po prosty wypalone, źle naświetlone). Pomóc tutaj może szara połówka lub... właśnie, HDR :P
Ale połówka wygodniejsza i bez kombinacji.

BTW. Czy sosnowiec ma taką charakterystyczną zabudowę? Nie wiedząc skąd jesteś oglądając fotkę, stwierdziłem: o jak w Sosnowcu... i rzeczywiście :slight_smile:

------------------------------
fotoamator
krystian------
Początkujący

Dzięki za opinie (; Jak będę miał kasę to napewno zainwestuję w filtr połówkowy ;d Co do HDRa to jedno z moich pierwszych zdjęć w tej technice, może następne będą lepsze ;]
Sosnowiec ma rzeczywiście dość charakterystyczną zabudowę, ale moje uznanie, że udało Ci się odrazu rozpoznać ;dd Dołączam jeszcze 2 zdjęcia

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No, ten HDR jest już bliższy tego co chciałoby się oglądać/uzyskać ;) Jeszcze nie ideał, ale kierunek dobry :)

Fajna bańka na drugim :slight_smile:

------------------------------
fotoamator