anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wizjer

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

Wizjer

Posiadam aparat fotograficzny marki Sony DSC-HX200V i mam pewien problem,być może,że to nie jest problem,ale jak chcę zrobić zdjęcie patrząc przez wizjer,to nie mogę namierzyć danego obiektu, czy to na niebie czy to w lesie wizjer wszystkie obiekty oddale i to znacznie.

Jak to jest z tymi wizjerami,czy jest normalne,czy coś tu nie gra jak powinno.

Tagi (2)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie wiem, czy to może o to chodzić, ponieważ niezbyt precyzyjnie się wyraziłeś ale problemem może być wielkość wyświetlanego obrazu. Tylko nieliczne aparaty mają odwzorowanie w wizjerze 1:1 czyli wielkość tego, co widzisz jednym okiem nieuzbrojonym będzie identyczna z tym, co widzisz w wizjerze. W większości aparatów wizjery pomniejszają obraz więc na maksymalnym oddaleniu (krótkie ogniskowe) wszystko wydaje się jeszcze mniejsze. LCD jest większy więc lepiej widać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, szczerze mówiąc nie do końca rozumiem w czym jest problem. Wizjer i ekran pokazują dokładnie to samo różnica jest w rozmiarze ekranu/wizjera ale wszystko powinno być indentycznie widać. Może chodzi Ci o to, że w momencie kiedy chcesz wykadrować na jakiś element przy max ogniskowej (zoomie) ciężko jest Ci trafić na obiekt który chcesz sfotografować?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie wiem, czy to może o to chodzić, ponieważ niezbyt precyzyjnie się wyraziłeś ale problemem może być wielkość wyświetlanego obrazu. Tylko nieliczne aparaty mają odwzorowanie w wizjerze 1:1 czyli wielkość tego, co widzisz jednym okiem nieuzbrojonym będzie identyczna z tym, co widzisz w wizjerze. W większości aparatów wizjery pomniejszają obraz więc na maksymalnym oddaleniu (krótkie ogniskowe) wszystko wydaje się jeszcze mniejsze. LCD jest większy więc lepiej widać.

profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

fakt...

tak niejasno opisałeś problem, że podejrzewam iż nie skorygowałeś wady optycznej swojego wzroku...

Takie małe pokrętełko przy wizjerze zdaje się... 
Jak nim zaczniesz kręcić to obraz zacznie się przybliżać/oddalać a dla większości poprawia się ostrość...

profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

Chodzi oto,że patrząc na wyświetlacz widzisz wszystkie obiekty bez ich szukanie,natomiast ten sam fotografowany obiekt przez wizjer znacznie się oddala i trzeba go ponownie szukać i namierzać.

profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

Co do korekcji wady wzroku to ja o tym wiem i niemam z tym problemu.

profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

Być może,że jest to właśnie to odwzorowanie,że co innego widzisz na wyświetlaczy,czyli widzisz blisko i duże obiekty.

Natomist patrząc przez wizjer na te same obiekty to znacznie się oddalają i należy ich ponownie szukać.

No jest to troche nie konfortowa sytuacja jeśli chodzi o fotografowanie przez fizjer,bo większości małych obiektów ukrytych gdzieś na drzewie czy w trawie przez wizjer trudno dostrzec.