anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak polskich znaków diaktrycznych w SONY VAIO

ROZWIĄZANE
tomi-6
Poszukiwacz

Brak polskich znaków diaktrycznych w SONY VAIO

Witam wszystkich.Posiadam laptop Sony VAIO zakupiony z pre instalowanym systemem Windows 8.Po zaktualizowaniu systemu do wersji 8.1 zniknęły polskie "ogonki" tzn. ą ć ź itd.(dodam że piszę ten post na innym komputerze,dlatego te ogonki tu są :slight_smile: ) w ustawieniach regionalnych jest Polska,klawiatura ustawiona na QWERTY,oraz język polski jako główny(zresztą innych pakietów językowych nie mam zainstalowanych).proszę o radę jak ten problem rozwiązać.

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Poszukaj, czy program od np. karty graficznej nie wykorzystuje klawisza "Alt" do swoich skrótów?

 

Możesz spróbować również użyć skrótów klawiaturowych do przełączania klawiatur (jeśli masz tylko jedną klawiaturę, to oczywiście nie zadziałają).

ctrl+shift -> zmiana układu klawiatury w obrębie danego języka

alt+shift -> zmiana języka klawiatury

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A spróbuj usunąć polską klawiaturę i np. po restarcie dodać ją ponownie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
mare37
Użytkownik

panel sterowania>język>język polski> polski programisty lub wybór z paska zadań na dole

tomi-6
Poszukiwacz

"panel sterowania>język>język polski> polski programisty lub wybór z paska zadań na dole"

to niestety nic nie zmienia tak też już próbowałem
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Witaj, a czy w systemie zainstalowane są również inne klawiatury, np. angielska?
tomi-6
Poszukiwacz

witam.teraz nie ma zainstalowanej klawiatury angielskiej,z zainstalowaną też nie było polskich ogonków

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Poszukaj, czy program od np. karty graficznej nie wykorzystuje klawisza "Alt" do swoich skrótów?

 

Możesz spróbować również użyć skrótów klawiaturowych do przełączania klawiatur (jeśli masz tylko jedną klawiaturę, to oczywiście nie zadziałają).

ctrl+shift -> zmiana układu klawiatury w obrębie danego języka

alt+shift -> zmiana języka klawiatury

 

tomi-6
Poszukiwacz

skrót do catalyst control center,zmieniłem na samym początku na alt+g, podane przez Ciebie skróty też przerabiałem ,niestety bez rezultatu. noszę się z zamiarem(jak znajdę chwilę czasu 😉 zadzwonić do biura obsługi Sony,żeby zobaczyć co mi tam poradzą
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A spróbuj usunąć polską klawiaturę i np. po restarcie dodać ją ponownie.

tomi-6
Poszukiwacz

Ok,ale mam pytanie-zanim usun? polsk? klawiatur?,czy mam doda? angielsk??
tomi-6
Poszukiwacz

Dziękuję:-)problem rozwiązany!! 🙂 🙂