anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dołożenie ramu do Vaio T13

mygumas2
Poszukiwacz

Dołożenie ramu do Vaio T13

Cześć,

 

Posiadam taki o to sprzęt;

VaioT13
http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-specs/SVT1311V2E/list

 

przeglądarki coraz cięższe, win10 jakoś tak nie dziala za specjalnie super szybko, a w ogóle to jakoś chciałem troche dodać lekkiego kopa mojemu vaio. W końcu komp nie jest najnowszy :slight_smile: 

 

Chcę dołożyć więcej ramu. Wwg specyfikacj mam 4gb wbudowane a max to 8gb. Zakładam, że w vaio jest 2x2gb włożone. Więc albo zostawiam jedną kość 2g i dokładam 4gb = 6gb albo usuwam 2x2gb i wkładam 2x4gb ? a może w ogóle lepiej wstawić 1x8gb?

 

Z góry dzięki za pomoc i wskazanie jakie kości powinienem zakupić :slight_smile:  np czy taka jest okey SKLEP

11 ODPOW. 11
mygumas2
Poszukiwacz

bardzo Tobie dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

 

Chciałem jeszcze zapytać od dysk ssd. jesli go kupię to tozumiem, że wstawiam w miejsce zwykłego hdd. Czy z tym zabiegiem pozbywam się też partycji recovery czy też ona jest na osobny małym dysku ssd (bo ten laptop ma taki napęd 32GB) czy jednak oba dyski są osobno montowane i jak wymienie hdd na ssd to partycja recovery zostaje i w razie reinstalki systemu działam jak zwykle przez przycisk assist itd..

Jeśli jednak wymieniając hdd na ssd pozbywam się tej partycji recovery bo hdd jest połączone z tym 32gb ssd to co wtedy w razie awarii systemu ?

z góry dziękuję!!

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W swoim laptopie masz dysk hybrydowy, który posiada moduł SSD na potrzeby systemu oraz resztę (HDD), więc w przypadku wymiany dysku stracisz również partycję recovery. Żeby zachować możliwość przywrócenia systemu do stanu początkowego nagraj płyty recovery. Na laptopie na pewno znajdziesz do tego odpowiednie narzędzie, a także opis powinien być w instrukcji. Nie wiem jak wynika porównanie hybrydowego dysku z SSD, w samym uruchamianiu systemu możesz nie zauważyć różnicy, lecz praca z systemem (np. zapis i odczyt plików), uruchamianiem i praca z programami powinny być znacznie szybsze.