anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ekran nieustanie ściemnia się

ROZWIĄZANE
anna.lukja
Nowicjusz

Ekran nieustanie ściemnia się

Witam i proszę o pomoc,

 

Model mojego laptopa to SVS1312G3EW

 

Mam problem z ekranem.

 

Ekran nieustanie ściemnia się.

Zmieniałam ustawienia zasilania i jasności tak aby ekran był jaśniejszy jednak ekran ściemnia się automatycznie po 1 -5 sekundach.

Używajac klawiszy FN+F6 dzieje się dokładnie to samo, ledwo co osiągne pożadaną jasność, ekran natychmiastowo ściemnia się.

 

Prosze Was serdecznie o mococ, jeśli zdażyło Wam się coś podobnego albo/i wiecie jak sobie z tym poradzić.

 

Dziękuje z góry

 

Pozdrowienia

 

Ania

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Ależ proszę cię bardzo.

Twój laptop posiada czujnik oświetlenia, który mierzy ilość światła w otoczeniu i automatycznie dostosowuje podświetlenie ekranu.

 

Poniżej zamieszczam fragment instrukcji obsługi...

 

Automatyczne dopasowywanie jasności ekranu LCD

Komputer VAIO automatycznie mierzy poziom światła otoczenia i dopasowuje do niego jasność ekranu LCD.
 
  1. Uruchom program VAIO Control Center i wybierz opcję Jakość obrazu (Image Quality).

     

  2. Włącz lub wyłącz ustawienie automatycznej regulacji w oknie Jasność ekranu (Display Brightness).
Wskazówka
  • W czasie procesu konfiguracji lub przywracania, funkcja automatycznego dopasowywania poziomu jasności może nie działać, a jasność ekranu LCD może zmieniać się niezależnie od poziomu jasności otoczenia.

  • Poziom jasności otoczenia jest mierzony za pomocą czujnika światła. Zasłonięcie czujnika światła może spowodować zmniejszenie jasności ekranu LCD.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Ależ proszę cię bardzo.

Twój laptop posiada czujnik oświetlenia, który mierzy ilość światła w otoczeniu i automatycznie dostosowuje podświetlenie ekranu.

 

Poniżej zamieszczam fragment instrukcji obsługi...

 

Automatyczne dopasowywanie jasności ekranu LCD

Komputer VAIO automatycznie mierzy poziom światła otoczenia i dopasowuje do niego jasność ekranu LCD.
 
  1. Uruchom program VAIO Control Center i wybierz opcję Jakość obrazu (Image Quality).

     

  2. Włącz lub wyłącz ustawienie automatycznej regulacji w oknie Jasność ekranu (Display Brightness).
Wskazówka
  • W czasie procesu konfiguracji lub przywracania, funkcja automatycznego dopasowywania poziomu jasności może nie działać, a jasność ekranu LCD może zmieniać się niezależnie od poziomu jasności otoczenia.

  • Poziom jasności otoczenia jest mierzony za pomocą czujnika światła. Zasłonięcie czujnika światła może spowodować zmniejszenie jasności ekranu LCD.

lukasz.piwowar
Poszukiwacz

U mnie to rozwiązanie niestety nie działa. Zmieniłem ustawienia, zrestartowałem komputer. Posiadam Sony Vaio Multiflip 15A`