anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Glosnosc pracy VAIO FZ21M

bajt
Początkujący

Glosnosc pracy VAIO FZ21M

Zakupilem laptopa jak w temacie i chcialem zapytac czy Wasze ezgemplarze jest tez sa glosne?
W moim po wlaczeniu wntylator nie pracuje badz pracuje bardzo cicho ale zaraz rozkreca sie i potem juz caly czas jest jak dla mnie glosny. Gdy w domu panuje cisza to slysze pracujacego laptopa z drugiego pokoju. Caly czas nawet w stanie spoczynku (idle) procesor pracuje z czestotliwoscia 2.0 GHz.
Czy to normalne czy cos jest nie tak? Kupilem VAIO bo zalezalo mi zeby komputer byl cichy a tu zonk 😞

pozdrawiam
Piotr

11 ODPOW. 11
NetHolik
Początkujący

Szczerze mówiąc to ja też się zawiodłem. Jak dla mnie to on jest za głośny.
Odczuwalne jest to w cichym środowisku takim jak sypialnia.
I rzeczywiście - nawet w trybie idle wentylator zamiata. Irytujące.

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Wentylatory pracują szybko i długo wtedy, gdy musza odprowadzać duże ilości ciepła. A to z kolei powstaje przy intensywnej pracy.
Skoro piszecie, ze nawet w trybie idle procesor pracuje z częstotliwością 2GHz, sprawdźcie profil zasilania. Jeśli macie ustawiony na "Wysoka wydajność" wentylatory będą pracować ciągle.
W moim przypadku tryb "Oszczędzanie energii" powoduje, że wentylator włącza się od czasu do czasu na krótką chwilę, potem milknie. W trybie optymalnym wentylator pracuje cały czas, ale hałas nie jest zbyt duży.
Pozdrawiam, napiszcie, czy moje porady coś przyniosły.

mazurbiz
Początkujący

ja mam na oszczednosc i działa super, wlacza sie od czasu do czasu.
ale wkurza mnie cieply dysk, znaczy pod nadgarskiem cieplo, macie to samo ?

rafał.

scare
Początkujący

ale wkurza mnie cieply dysk, znaczy pod nadgarskiem cieplo, macie to samo ?

rafał.



mam serię FS i pierwsze co mnie zaskoczyło to właśnie 'grzałka' pod nadgarstkiem, chyba wszystkie vaio tak mają.

bajt
Początkujący

Dziekuje za odpowiedz.

Rzeczywiscie pod Vista zmieniajac profil zasilania udalo mi sie sprawic, ze przy braku obciazenia procesor zwalnial do 800 MHz.

Teraz zainstalowalem XP i nie udalo mi sie znalezc programu ktory umozliwialby zarzadzanie wydajnoscia. Probowalem instalowac programy z innych modeli VAIO ale bez powodzenia.
Czy ktos tego probowal i czy sie udalo?
Ew. czy znacie moze jakis program do dynamicznego underclockingu procesora pod XP? Szukam w googlu ale moze ktos zna cos dobrego i moze polecic.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
lecbancz
Nowicjusz

Sprawdź w zaawansowanych ustawieniach zasilania do ilu % procesor może zwalniać gdy nie jest obciążany?

bajt
Początkujący

W XP nie mam takiej mozliwosci..

grundi68
Początkujący

Zakupilem laptopa jak w temacie i chcialem zapytac czy Wasze ezgemplarze jest tez sa glosne?
W moim po wlaczeniu wntylator nie pracuje badz pracuje bardzo cicho ale zaraz rozkreca sie i potem juz caly czas jest jak dla mnie glosny. Gdy w domu panuje cisza to slysze pracujacego laptopa z drugiego pokoju. Caly czas nawet w stanie spoczynku (idle) procesor pracuje z czestotliwoscia 2.0 GHz.
Czy to normalne czy cos jest nie tak? Kupilem VAIO bo zalezalo mi zeby komputer byl cichy a tu zonk 😞

pozdrawiam
Piotr


Jak dla mnie jest cichy.czytałem nawet przed zakupem recenzję o nim i zapewniano w niej ,że będzie cichy (z wyjątkiem klawiatury ale po nocach niewiele piszę - za to gram i oglądam filmy lub strony web).głośniej jest tylko kilka sekund po włożeniu płytki ,(czego zresztą stopniowo staram się unikać - przerzucić się na pamięci flash)
kto ma lub miał do czynienia z xboxem w sypialni ten nigdy już nie będzie narzekał na głośność vaio!!

odmi
Początkujący


kto ma lub miał do czynienia z xboxem w sypialni ten nigdy już nie będzie narzekał na głośność vaio!!



hehe.. to fakt.. xboxa slysza chyba nawet sasiedzi, co do VAIO? hmm ciezko mi sprawdzic bo wentylki mam 3dniowe ... ale po 3 dniach chodzi narazie ciszej niz pol roczny HP, ale co bedzie za pol roku? ciezko powiedziec, hp osiagnal swoj poziom i zbyt glosny nie byl, obawiam sie ze z sony moze byc inaczej


EDIT:

no.. dzis mija 5dni i jest juz tak sobie, wentylator wolniej lub szybciej chodzi caly czas co w HP nie mialo miejsca, a jest dosc upierdliwe, zastanawiam sie nad powrotem do stero komputera :slight_smile: