anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kontakt z działem technicznym Sony (centralą)

ROZWIĄZANE
marogo2310
Poszukiwacz

Kontakt z działem technicznym Sony (centralą)

Macie jakieś namiary do działu technicznego Sony, ale nie tego polskiego, tylko w centrali Sony?

 

Mam pewne pytanie techniczne do ich inżynierów odnośnie mojego VAIO, bo niestety nasi polscy doradcy techniczni nie wiedzą tego, co chciałbym się zapytać.

 

Pzdr.

Marek

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
marogo2310
Poszukiwacz

Już nieważne z tym kontaktem z serwisem. Poradziłem sobie sam z problemem migotania obrazu. Zrobiłem sobie generator prostokąta 1 kHz z regulowanym współczynnikiem wypełnienia (żeby móc regulować jasność obrazu laptopa) i wpiąłem się z sygnałem z tego generatora w odpowiedni pin (LED_PWM) wtyku LVDS (ten od wiązki łączącej płytę główną laptopa z matrycą). Teraz mój generator steruje podświetleniem (jasnością) matrycy i z taką częstotliwością jak ja chcę. Migotanie zostało wyeliminowane, co zapewniło moim oczom komfort pracy.

 

Swoją drogą, co przeszkadzało konstruktorom mojego VAIO, żeby dać większą częstotliwość sterowania LED-ami podświetlenia matrycy, żeby absolutnie nikt nie dostrzegał migotania obrazu? Oszczędność energii na pewno nie. Więc co?

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

http://services.sony.co.uk/support/en/contacts/email tu jest formularz kontaktowy do supportu dla europy.

marogo2310
Poszukiwacz

Dzięki za namiary. Tam także nie uzyskałem oczekiwanej informacji. Powiedziałbym raczej, że uzyskałem odpowiedź "szablonową".

Może macie jeszcze jakiś namiar na inny dział techniczny, który udzieliłby mi szczegółowej informacji związanej z elektroniką laptopa (sterownik podświetlenia LED matrycy)?

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

a możesz powiedzieć co się dzieje z matrycą i jaki masz model laptopa?

marogo2310
Poszukiwacz

Model SVE1713Y1E, matryca typ N173HGE-L11, częstotliwość kluczowania LED-ów podświetlenia matrycy (PWM): zaledwie 200 Hz. Chciałbym ją zwiększyć, bo dostrzegam migotanie obrazu, a to męczy oczy. Częstotliwość ta powinna być dużo większa. Wiele laptopów z tego typu matrycą (regulacją jasności podświetlenia poprzez regulację szerokości impulsu) ma tą częstotliwość znacznie większą (i słusznie).

Tylko nie pisz, że powinienem przeinstalować system lub sterowniki (byłaby to odpowiedź "szablonowa" i absurdalna), bo mi znowu ciśnienie skoczy, jak przeczytam takie zalecenie. Przypuszczam, że trzeba zaingerować w układ sterowania LED-ów (KBC), ale nie mam pewności, dlatego szukam kompetentnego serwisu, który mi doradzi. Mam odpowiednie narzędzia, więc mogę sobie pogrzebać w środku laptopa. Nie ważne, że stracę gwarancję, ważne, że korzystanie z laptopa będzie komfortowe dla oczu. Dla uszu już jest komfortowe, bo z głośnym wentylatorem już sobie poradziłem.

 

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

heh, no właśnie na stronie microsoft jest zalecenie przeinstalowania sterowników;) ja jedynie mogę polecić kontakt z autoryzowanym serwisem w Polsce myślę, że infolinia czy to u nas czy nawet w Japonii nie będzie potrafiła Ci odpowiedzieć, a do inżynierów Sony w Japonii kontaktu nie mam...Pozostaje mi życzyć powodzenia i mam nadzieje, że serwis będzie potrafił Ci pomóc.

marogo2310
Poszukiwacz

Problem migotania obrazu w matrycach z podświetleniem LED, w którym jasność LED-ów jest sterowana szerokością wypełnienia impulsu (PWM), jest dość znany:

 

http://carny.hubpages.com/hub/led-backlight-flicker

 

http://www.infobyte.hr/blog/134/ccfl-vs-led-screen-backlight-is-led-really-better/

 

http://www.tftcentral.co.uk/articles/pulse_width_modulation.htm

 

W chwili zakupu laptopa nie wiedziałem, że stosuje się taki sposób regulacji jasności, więc była to dla mnie niespodzianka, którą odkryłem przypadkowo na jakiejś stronie do testowania matryc LCD.

 

 

marogo2310
Poszukiwacz

Już nieważne z tym kontaktem z serwisem. Poradziłem sobie sam z problemem migotania obrazu. Zrobiłem sobie generator prostokąta 1 kHz z regulowanym współczynnikiem wypełnienia (żeby móc regulować jasność obrazu laptopa) i wpiąłem się z sygnałem z tego generatora w odpowiedni pin (LED_PWM) wtyku LVDS (ten od wiązki łączącej płytę główną laptopa z matrycą). Teraz mój generator steruje podświetleniem (jasnością) matrycy i z taką częstotliwością jak ja chcę. Migotanie zostało wyeliminowane, co zapewniło moim oczom komfort pracy.

 

Swoją drogą, co przeszkadzało konstruktorom mojego VAIO, żeby dać większą częstotliwość sterowania LED-ami podświetlenia matrycy, żeby absolutnie nikt nie dostrzegał migotania obrazu? Oszczędność energii na pewno nie. Więc co?

 

ma11ma11
Poszukiwacz

nie wiem gdzie napisać, macie jakiś kontak do jakiegoś działu sony, który przyspieszy naprawę, moja reklamacja nie działa, 4 tydzień naprawiają mi kompa, żenada ,, kpina , żart, nie wiem co napisać jeszcze, kompa do pracy, musiałam kupić nowy, oczywiście nie sony.
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, 4 tygodnie to całe 20 dni roboczych (nie jest jeszcze tak źle ja w innym sklepie czekałem 2 miesiące bo musieli ściągnąć do Polski brakującą część) z tego co pamiętam w warunkach gwarancyjnych nie ma zapisów precyzujących jak długo potrwa naprawa, a prawo w Polsce też nie nakłada obowiązkowego terminu naprawy.