anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Notebook SVF15N2Z2EB, błąd sterownika Realtek HD Audio

profile.country.PL.title
ReservedName
Poszukiwacz

Notebook SVF15N2Z2EB, błąd sterownika Realtek HD Audio

Notebook SVF15N2Z2EB
Kontroler dźwięku Realtek High Definition Audio
Identyfikator podawany w menedżerze urządzeń: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0233&SUBSYS_104D8000&REV_1000
Windows 8.1 64-bit

 

Podczas rozpoczęcia odtwarzania jakiegokolwiek dźwięku, zaczyna on być słyszalny dopiero po około pół sekundy. Pierwsze pół sekundy dźwięku jest niesłyszalne. Problem nie polega na opóźnieniu sygnału, a na niesłyszalności dźwięku przez pierwsze pół sekundy odtwarzania. Jeśli odtwarzanie kolejnego dźwięku rozpocznie się w krótkim odstępie czasu, dźwięk jest odtwarzany poprawnie. Wystarczy jednak kilkanaście sekund ciszy w systemie, żeby problem znów się objawił na początku kolejnego odtwarzania.

 

Problem występuje zarówno podczas używania wbudowanych głośników jak i słuchawek analogowych, pomimo ustawienia Realtek HD Audio jako domyślnego urządzenia odtwarzania, braku jakichkolwiek innych urządzeń odtwarzania, wyłączenia wszelkich filtrów w ustawieniach kontrolera, wyłączenia wszelkich opcji oszczędzania energii w Opcjach Zasilania, niezależnie od formatu odtwarzanego pliku oraz użytego oprogramowania do odtwarzania. Problem występuje również dla dźwięków systemowych i to właśnie dla tych krótkich sygnałów opisywana przypadłość jest najbardziej irytująca.

 

Można odnieść wrażenie, że kontroler dźwięku po kilkunastu sekundach bezczynności przechodzi w jakiś tryb stand-by. Gdy użytkownik zaczyna odtwarzać dźwięk, kontroler musi zostać wybudzony, co trwa zauważalnie długo.

 

Problem występuje zarówno na sterowniku rekomendowanym przez Sony (Realtek wersja 6.0.1.7101) jak i w najnowszej wersji sterownika pobranej ze strony Realtek (Realtek 6.0.1.7246).

 

Co ciekawe i warte podkreślenia, tego problemu nie ma sterownik dostarczany domyślnie przez Microsoft (Microsoft 6.3.9600.16384).

 

Problem nie występuje na innych urządzeniach, np. zewnętrznych głośnikach z wbudowanym kontrolerem dźwięku, podłączanych przez USB.

 

Czy jest jeszcze coś, o czym nie wiem i to jednak nie jest błąd sterownika?

 

Jeśli jest to jednak błąd, to liczę, że ten wpis przeczyta ktoś, kto ma wpływ na poprawki w sterownikach, bo używanie sterownika Microsoftu to w końcu tylko workaround.

2 ODPOW. 2
ROBERT-73.
Użytkownik

nie wiem czy Twój problem mogę łaczyć ze swoim.. a mianowicei u mnie z opóznieniem odpala Windows Media Player.. czy to jest też wina sterownika ?.. przez to aktualnie mam zainstalowany odtwarzacz Media Player Home Cinema i go używam... notabene menadżer urządzeń pokazuje że wszystkie sterowniki sa OK !.. a DRIVER BOOSTER  wykrył 5 nieaktualnych.. z tego 1 tylko udało się zainstalować a 4  pozostałe nie można.. wyskakuje tekst na niebieskim tle że system znalazł jakis błąd i na tym koniec.. nie wiem o co chodzi...

profile.country.PL.title
ReservedName
Poszukiwacz

Jeśli Twój problem występuje tylko w WMP, to on nie jest związany ze sterownikiem.