anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SVF14N2J2ES

profile.country.PL.title
janmilko-----
Poszukiwacz

SVF14N2J2ES

Wszystko by było w porządku gdyby bez problemu działał ekran dotykowy, po chwili działania już trzeba korzystać z klawiatury - ekran dotykowy nie działa a przecież trudno co chwilę restartować komputer.Zaznaczam że wszystko jest aktualizowane na bieżąco i kalibracja też była zrobiona.W Vaio Update jest taka aktualizacja Vaio Care Recovery, której się nie da zainstalować.Płytka dotykowa też działa nie tak jak trzeba,bywa że nie reaguje na dotyk kursor ciągnie za sobą linie itp.Przed aktualizacją systemu z Windowsa 8 na 8.1 Bluetooth działał bez problemu po aktualizacji jeszcze się nie połączył z żadnym urządzeniem. Powoli zastanawiam się nad reklamacją albo zwrotem sprzętu jeżeli to możliwe

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry!

Poniżej przesyłam wskazówki, które mogą pomóc przy problemach z touchscreenem:

Przede wszystkim upewnij się, że wersja BIOS jest zaktualizowana:

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/28877/kw/

Zaktualizuj komputer za pomocą aplikacji VAIO i WINDOWS UPDATE.

Skorzystaj proszę z zaleceń z poniższego linku. Znajdują się tam informacje na temat rozwiązywania problemów z ekranem dotykowym:

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/28178/kw/

 

Możesz także zmienić ustawienia przełączania komputera w tryb uśpienia w opcjach zasilania.

Aby to zrobić proszę:

- wcisnąć klawisze: Windows + X
- wybrać: panel sterowania
- wybrać: opcje zasilania
- wybrać: zmień moment przejścia komputera w tryb uśpienia
- w opcji: przełącz komputer w tryb uspienia, wybrać: Nigdy (w: gdy używa baterii), wybrać: Nigdy (w: gdy jest podłączony)
- wybrać: zapisz zmiany

Zachęcam także do zapoznania się z informacjami na temat korzystania z ekranu dotykowego przedstawionymi przez producenta systemu, firmę Microsoft:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/search-touch-mouse-help#touch-mouse-search-help=windows-8...

Jeśli powyższe zalecenia nie rozwiążą problemu, zachęcam do kontaktu z Sony Support (customersupport.pl@eu.sony.com).

 


Pozdrawiam serdecznie, 

 

Karolina

profile.country.PL.title
janmilko-----
Poszukiwacz

Witam

dziękuję że ktoś w ogóle odpowiedział więc  zrobiłem kalibrację ekranu wg.zaleceń i ustawiłem usypianie laptopa tak jak w opisie na razie działa zobaczymy.Natomiast dziwna sprawa z biosem ja mam R1130DD więc chyba w porządku ale po wejściu na stronę ze sterownikami do mojego laptopa i  próbie zainstalowania pliku z biosem wyświetla się komunikat że nie jest on do tego komputera. Coś dziwnego dzieje się z Vaio Update który cały czas pokazuje instalację programu Vaio Hardware Diagnostic po kliknięciu rozpakowuje program ale go nie instaluje tylko pokazuje błąd i tak w kółko.

Winows Update aktualizował się ostatni raz 13.06.2014 i od tego czasu pokazuje brak aktualizacji, ustawiony jest wg.zaleceń na aktualizację automatyczną, w moim drugim laptopie z W7 aktualizacje zabezpieczeń są codziennie.

To tyle na razie dziękuję i pozdrawiam

janmilko