anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pasek boczny w VAIO FZ21M

ZbyszekP
Początkujący

Pasek boczny w VAIO FZ21M

Chciałem wyłączyć pasek boczny Google i włączyć standardowy pasek Visty. Wyskakuje okienko z komunikatem "Paskiem bocznym Windows zarządza Administrator systemu". Na miłość boską, mam konto administratora, zresztą to jedyne konto na moim laptopie. Vista raczyła poinformować, że niektóre zmiany ustawień mogły być zablokowane na poziomie Zasad grupy. Próbowałem więc w Narzędziach administracyjnych pogrzebać w zasadach grupy i zima! Nie ma tam przystawki Edytuj zasady grupy, po prostu nie ma pliku gpedit.msc w C:\Windows\system32. Czy macie to samo? Czy ktokolwiek z użytkowników FZ21M pomyślnie włączył pasek boczny Visty?

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Witam serdecznie, ja co prawda nie pomogę Ci w rozwiązaniu tego problemu, ale mnie również nie udało sie uruchmoć paska bocznego Vista. Więć jedynie przyłączam się do pytania przedmówcy i proszę o ewentualną pomoc.
Pozdrawiam
Przemek

zenekk
Początkujący

Żaden problem.
Należy otwożyć rejestr systemu odszukać klucz rejestru i zmienić wartość na podaną:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Windows\Sidebar]
"TurnOffSidebar"=dword:00000000
i po zamknięciu rejestru można uruchomić pasek systemu windows. W razie jakiś pytań służe pomocą hangar18@interia.pl

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Zaprezentowany sposób działa w 100% :slight_smile: Dziękujemy bardzo :slight_smile:

Vonnegut79
Początkujący

Zenek należy Ci się browar :slight_smile: googlałem kilka dni i nic :slight_smile: Ciekawe czy to przypadłość VAIOwa czy jednak ogólna VISTy :grin:

zenekk
Początkujący

Zenek należy Ci się browar :slight_smile: googlałem kilka dni i nic :slight_smile: Ciekawe czy to przypadłość VAIOwa czy jednak ogólna VISTy :grin:

Witam
Nie jest to przypadłość Visty i nie do końca Vaio - jakiś "konfigurator" preinstalacji Visty wymyślił sobie, że jedynym słusznym paskiem będzie Google. Co się naszukałem w rejestrze to moje... ale za to jaka satysfakcja. No i strasznie mnie wkurzało, ze mój własny system wyświetlał komunikat - nie masz uprawnień do uruchomienia programu... :devil:
pozdr.

ZbyszekP
Początkujący

I ja, jako autor wątka dołączam się do wielkiego dzięki dla Zenkka. Znalezienie tego zapisu w rejestrze wymagało pewnie benedyktyńskiej pracy.

Najzabawniejsze, że po kwadransie przywróciłem pasek Googla, bo jest po prostu lepszy (choćby ze względu na możliwość skalowania). Ale liczy się to, że ma się teraz wybór.

adrianekd
Początkujący

Żaden problem.
Należy otwożyć rejestr systemu odszukać klucz rejestru i zmienić wartość na podaną:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Windows\Sidebar]
"TurnOffSidebar"=dword:00000000
i po zamknięciu rejestru można uruchomić pasek systemu windows. W razie jakiś pytań służe pomocą hangar18@interia.pl


pls o info jak otworzyc rejestr systemu?

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Menu Start -> Uruchom -> regedit
Albo szybciej - kombinacja klawiszy Windows (ten z flagą Windows'a)+r, a potem wpisujesz regedit.
Pozdrawiam