anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pękająca obudowa Svf1521

mare37
Użytkownik

Pękająca obudowa Svf1521

Przestrzegam przed kupowaniem tego chińskiego złomu. Po 4 miesiącach używania pękła mi obudowa wentylatora. Podczas podnoszenia cała jednostka wygina się. Górna klapa przy lekkim nacisku wygina się. Totalny badziew. Sony nie uznało naprawy gwarancyjnej. Sam sobie skleiłem. Głośniki w tym sprzęcie nie sa zamontowane na stałe tylko luźno dokrecone. Lataja na całego. Klapka serwisowa od dysku dokręcona jest dwima śrubkami z tym że jedna przelatuje cała przez otwór. Ciekawe jak to ma trzymać. Na koniec sony wmawiało mi że laptop zarejestrowany jest na kogoś innego co musiałem potwierdzać faktura zakupu bo odp nie chcieli udzielić. Naprawdę ludzie omijajcie ta firmę szerokim łukiem. Dodam że kolega czeka 1.5 mies na laptop z serwisu bo nie mają klawiatur na wymianę.

3 ODPOW. 3
xrobak
Poszukiwacz

Może to jakaś taka seria laptopów. Wiadomo że firmy wypuszczają na rynek różne modele w różnych przedziałach cenowych i różnej jakości. Czasem po prostu coś nieudanego się pojawia, a wtedy może i brakować części w serwisie - znam to z zupełnie innej branży, ale zakladam że tak jest w każdej dziedzinie.

Jak oglądałeś laptopa przed zakupem nie widać było, że wygląda jakoś tak "wiotko"?

Kilka lat temu miałem taki przypadek z telewizorem Sonoskim, że awaryjna seria weszła na rynek. Nabiegałem się po serwisach, ale ostatecznie wydałem na całośc relatywnie niewiele, a jak już wszystko zaczęło działać poprawnie - nadal uważam że jakość obrazu powala i jestem zadowolony.

mare37
Użytkownik

Obudowa jest z tworzywa a wzmocnienie polega na wylozeniu dolnej pokrywy kawalkami cienkiej blachy. Nigdy nie spodziewalbym sie ze jak podnosze jedna reka sprzet w polowie za podstawie to peka. Wystarczy poruszac nim na rogach i cala klawiatura wygina sie. To samo z gorna pokrywa. Nacisk jednym palcem powoduje duze odksztalcenie. Ja rozumiem ze matryca jest dobrej jakosci ale jesli wydaje ponad 4 tys za taka tandete to jest spora przesada. Mialem samsubga rc530 i tam jak podniosles za rog nie mialo prawa sie wykrzywiac a przeciez tez tworzywo.
xrobak
Poszukiwacz

Rzeczywiście, jakość obrazu nie może być argumentem...