anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Akumulator Sony VAIO

PETRAS1024
Poszukiwacz

Akumulator Sony VAIO

Witam.

 

http://services.sony.pl/support/pl/product/SVE1512M6ESI/specifications

 

Jest na dole napisane, że czas pracy akumulatora to 4 godziny, a u mnie zaledwie działa 1h30min i pada.

Jak temu zapobiec? Na początku, jak zakupiłem laptop, to naładowałem laptopa 10h i akumulator odłączyłem.

Było wszystko git i potem zaczęło się. Czas pracy wynosił 2h, a teraz 1h30min. Jak przywrócić żywotność

akumulatora? Można go jakość odświeżyć (przywrócić jego pierwotną normę czasu trwania).



2 ODPOW. 2
xrobak
Poszukiwacz

Każdy akumulator ma określona pojemność wyrażoną w amperogodzinach, co oznacza że może być obciążony określonym poborem w jednostce czasu. No i wszystko zależy jaki faktycznie jest pobór. To jak długo urządzenie może pracować na pełnym akumulatorze określane jest dla pewnych warunków (w przypadku komputera to pewnie ilośc uruchomionych procesów, podświetlenie monitora itp. prawdopodobnie łącznie z odpowiednią temperaturą otoczenia). Im więcej procesor ma do przerobienia, tym więcej prądu zużywa. A podświetlenie ekrany to prawdziwy pożeracz energii.

Inna rzecz że może być uszkodzony akumulator, ale w tym wypadku nie spodziewam się że w ogóle by pracował. Nie wiem dokładnie za co odpowiada mikroprocesor w bateriach, ale potrafi odciąć wszystko jesli cos mu się nie spodoba.

 

mare37
Użytkownik

Poswietlenie rzedu 40 procent tryb zrownowazony bateria bez ograniczen ladowana 100 procent. Korzystanie tylko wifi internet. Pokazuje po naladowaniu 3h 20 min. Realnie wytrzymuje niespelna 1.5-2h procesor niskonapieciowy 3537U. Bateria ma pojemnosc 2670 mAh srednica nieznacznie wieksza niz bateria AA. Kpina czy farsa?