anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pilne , proszę o pomoc.... laptop pod prądem czy nie ?

ROZWIĄZANE
marekzajc
Poszukiwacz

Pilne , proszę o pomoc.... laptop pod prądem czy nie ?

Mam jedno krótkie pytanie,
zakupiłem pierwszy raz laptopa, ale używam go jak stacjonarnego PC, a więc stoi zamknięty a wszystko operuje przez TV i urządenia bezprzewodowe. mam dylemat czy komputer ma być podłączony ciągle pod prąd, czy ładować ? Czytałem różne opinie na temat baterii i tego co lepiej wpływa na jej żywotność.
W nowszych komputerach czytałem że bateria po naładowaniu nie jest ładowana i prąd idzię po za nią, a brak baterri wpływa na cyrkulacje powitrza w środku i laptopo się grzeje.
NIe wiem co mam robić,
proszę o rady.

Dzięki i pozdrawiam

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Włącz funkcję Battery Care i ustaw wartość ładowania na 50%.

 

Mimo wszystko ja zostawiłbym baterię na stałe. Nie ze względu na przepływ powietrza bo to w mojej opinii w ogóle nie ma znaczenia, ale z uwagi na bezpieczeństwo danych i nośników podczas nieoczekiwanej awarii prądu.

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Włącz funkcję Battery Care i ustaw wartość ładowania na 50%.

 

Mimo wszystko ja zostawiłbym baterię na stałe. Nie ze względu na przepływ powietrza bo to w mojej opinii w ogóle nie ma znaczenia, ale z uwagi na bezpieczeństwo danych i nośników podczas nieoczekiwanej awarii prądu.

 

 

 

profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

Bez względu na sposób użytkowania laptopa (pominąwszy sytuacje skrajne) bateria już po około roku zacznie tracić swoją efektywność w sposób odczuwalny. Mimo wszystko, do sprawnego działania musi pracować, dobrze jest raz na jakiś czas ją rozładować, ale nie do zera, tak do 20-30%. Jeśli postanowisz jej nie używać w laptopie, to naładuj ją na 60-80% i odłóż w suche i dość ciepłe miejsce ale od czasu do czasu użyj jej w komputerze. Prawda jest jednak bardzo brutalna, nie da się wydłużyć życia baterii, jedynie ograniczyć jej nadmierne zużycie po przez prawidłowe użytkowanie, producenci baterii zadbali o to, każda nowoczesna bateria sterowana jest procesorowo a ten dba by bateria "padła" po przewidzianym okresie. Można ją oczywiście regenerować, głównie przez reset procesora, ale cudów nie należy oczekiwać. Pozdrawiam.