anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem SVF15A1M2ES sterowników

Piwor22
Nowicjusz

Problem SVF15A1M2ES sterowników

Witam 
Jestem posiadaczem owego laptopa. Za tą cenę laptop pozostawia dużo do życzenia, ale mniejsza o większość. Chociaz nie grzeje się tak jak poprzednik i wiatrak nie zagłusza muzyki. 
Niestety wydajnościowo mam zastrzeżenia. Przeinstalowalem system, jestem biegły w komputerach. Zainstalowalem świężego Windows 8.1. Wszystko miło, ale dalej chodzi wolno. Nie jestem także zwolennikiem tego windowsa więc stwierdziłem, że zainstaluje 7. Mam na niego licencję. 
Tutaj zaczynają się schody. Po zainstalowaniu świeżego windowsa 7 sp1, nie ma sterowników do adaptera network. Zero. Instalowałem oficjalne sterowniki ze strony sony, potem bezpośrednio realteca,intela itp
W device meanger wyświetla jako unknow, kiedy ręcznie odszukuje sterowniki, wskazując folder nic.
Stacjonarne komputery mają opcje wyłączenia adaptera w biosie, w tym laptopie nie ma tej możliwości, a tak to wygląda.
Pytanie jak to zrobić by był internet... Czytam troche o downgradzie biosu itp, też nie działa :slight_smile:
Ponad to ściągając oryginalne sterowniki ze strony sony do windowsa 7, instaluja sie graficzne i audio. Reszta nic.
Czy padł adapter czy może poprostu pomijam coś przy instalacji o czym nie wiem i cudowny Vaio wymaga?
Czy może w drugą stronę, powiedźcie jak usprawnić windows 8 by chodził po ludzku :slight_smile:

Pozdrawiam

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Piwor22,

 

Skierowałam w Twojej sprawie zapytanie do Supportu Sony i oto odpowiedź:

Nasze wsparcie dotyczy dedykowanego systemu, czyli w tym przypadku Windows 8 (dla SVF15A1M2E).
Niestety nie wspieramy zmian systemu na inne niż dedykowane i nie zapewniamy dodatkowych sterowników dla innych systemów.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia oraz w warunkach gwarancji.

W przypadku zmian systemu niestety pewne funkcje mogą nie działać prawidłowo lub wcale.


Jeśli chodzi o poprawę wydajności w tym notebooku, radzimy zapoznać się z zaleceniami producenta systemu z poniższego linku:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/performance-maintenance-help#performance-maintenance-help...


Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że powyższy link będzie pomocny. Przykro mi, że nie możemy tutaj nic poradzić w sprawie Windows 7.

 

Agnieszka_J