anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z odtwarzaniem filmów na Win10

ROZWIĄZANE
michau6
Nowicjusz

Problem z odtwarzaniem filmów na Win10

Model Vaio: SVP1322M1EBI

Od aktualizacji z Win 8.1 do Win10 mam problemy z wyświetlaniem filmów (streaming).

Youtube chodzi dobrze, ale już filmy zagnieżdżone na Facebooku miewają problemy. Podobnie jest ze stroną player.pl czy meczyki.pl

Wygląda tak jak na zamieszczony screenie czyli połowa okna jest rozmyta, do tego cały obraz wyświetla się w zwolnionym tempie, zrywa, zawiesza choć audio działa poprawnie.

 

Jak tak się już stanie konieczny jest restart komputera. Wtedy przez jakiś czas filmy wyświetlane są poprawnie. Jednak po jakimś czasie sytuacja się powtarza.

Niestety nie mogę już wrócić do poprzedniej wersji systemu 😞
Prośba o pomoc! :slight_smile:

 

video.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
mikaj1
Nowicjusz

Też miałem ten problem.Należy odznaczyć -wyłączyć Technologię X-Reality z Vaio Contol Centre . Od tego  momentu problem zniknął.Technologia ta zostaje  też usunięta z menu w VAIO control centre podczas aktualizacji do Win 10  wg wskazówek dostępnch na stronie aktualizacji SONY,bo nie współpracuje z win 10 . Poza tym system ten sprawdza się na moim komputerze VAIO Tap bardzo dobrze-wbrew ostrzeżeniom płynącym ze strony SONY.Należy oczywiście zainstalować sterownik do karty graficznej ze strony producenta/w moim przypadku Intel/ a dedykowany win 10.Pozdr.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
michau6
Nowicjusz

Ktoś, coś?

 

Tylko ja mam z tym problem? 

😞

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć, 

 

Trudno mi pomóc bo u mnie zarówno na laptopie jak i stacjonarnym filmy są odtwarzane prawidłowo (na obu Win10). 

 

Może przeinstaluj kodeki, uaktualnij wtyczki...naprawdę trudno coś doradzić bo nie spotkałem się z czymś takim.

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Tak jak mówił Lajam, zacznij od uaktualnienia wszystkich wtyczek.

KarolinaDarek
Poszukiwacz

U mnie jest to samo....;-(

k.krys
Nowicjusz

Witam. U mnie jest dokładnie to samo, nawet z filmami z dysku wewnętrznego.

Ale ! Dla mojego modelu svd1321m9eb sony wyrażnie zaznacza na stronie servisowej, że adamtacja do win 10 jest jeszcze nie ukończona i wymienia właśnie problemy z odtwarzaniem filmów.

powróciłem do win 8.1 i poczekam.

Pozdrawiam

mikaj1
Nowicjusz

Też miałem ten problem.Należy odznaczyć -wyłączyć Technologię X-Reality z Vaio Contol Centre . Od tego  momentu problem zniknął.Technologia ta zostaje  też usunięta z menu w VAIO control centre podczas aktualizacji do Win 10  wg wskazówek dostępnch na stronie aktualizacji SONY,bo nie współpracuje z win 10 . Poza tym system ten sprawdza się na moim komputerze VAIO Tap bardzo dobrze-wbrew ostrzeżeniom płynącym ze strony SONY.Należy oczywiście zainstalować sterownik do karty graficznej ze strony producenta/w moim przypadku Intel/ a dedykowany win 10.Pozdr.