anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z recovery Vaio :(

norb.666
Poszukiwacz

Problem z recovery Vaio :(

Witam.
Mam problem z przywróceniem ustawień fabrycznych w laptopie a co za tym idzie zainstalowania kopii systemu
Windows 7 z partycji 0 recovery. Nie posiadam kopii systemu w postaci nośnika.
Po uruchomieniu laptopa i przytrzymaniu F10 pojawia się okienko jak na zdjęciu nr 1 w linku poniżej, tyle,że z Prośbą
o wpisanie komendy.(na tym zdjęciu nr 1 jest wypełniona cała komenda). Niestety nie da się powiększyć tego zdjęcia bym mógł przepisać tę komendę i przejść dalej do recovery systemu jak to jest opisane w tym dokumencie html. Nigdzie też nie znalazłem na żadnej stronie informacji o tej komendzie. Dodam jeszcze, że z pozycji programu Sony Care w zakładce -restore/recovery również nie mogę przywrócić systemu gdyż pojawia się okienko z informacją o włożenie płyty z Recovery Media disc 1 w napędzie optycznym.
 
 
Mój laptop to:
Sony Vaio VGN-SR59VG
Model PCG-5T1M

 

HELP!

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dziwna sprawa bo przywracanie systemu jest bardzo proste i odbywa się bez wpisywania żadnych komend, a czy partycja Recovery jest obecna na dysku?

norb.666
Poszukiwacz

Tak jest.
Widać ja z pozycji windowsa a także z pozycji naprawy systemu używając płyty intalacyjnej.W zasadzie mógłbym usiąść te partycje,posadzić windowsa na nowej partycji recovery i było by po sprawie ale nie chce tak.Chce odzyskać ten system,który jest na moim dysku.Gdybym zobaczył co jest na tym zdjęciu to nie zawracał bym tu głowy.
Pisałem do centrum pomocy sony i cisza..widać,że chyba mają gdzieś problemy klientów.
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Coś musisz mieć nie tak ze swoim laptopem bo nie trzeba wpisywać żadnych komend to raz. Druga sprawa to narzędzie recovery uruchamiałem z poziomu VAIO Care i przywracał mi system bez płyt, po prostu z dysku.

 

Spróbuj wykorzystać porady z tego dokumentu (szczególnie s.38):

http://download.sony-europe.com/pub/manuals/RecoTS/2009Q1_TRG_PL_RO.pdf

 

No i jeśli się uda - KONIECZNIE WYPAL PŁYTY RECOVERY! Ta zasada tyczy się każdego aktualnie sprzedawanego laptopa, nie tylko VAIO.

norb.666
Poszukiwacz

Niby wszystko ok i faktycznie tak powinno być jak mówisz ale mi sie pojawia TO a nie to co na stronie z linka z pierwszego postu.

Może faktycznie mam cos nie tak z laptopem.

Partycja jest na pewno.

Około 9G z czego prawie 3G zajętęzdjęcie.JPG

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj norb.666,

 

Przekazuję poniżej informacje jakie udało nam się uzyskać od pomocy technicznej w Twojej sprawie. Mam nadzieję, że będą one pomocne.

 

Jak trafnie zauważył Lajam., normalnie po wciśnięciu F10 przy starcie, komputer uruchamia od razu program z partycji recovery nie pytając się o żadne parametry. W tym wypadku, wygląda to tak, jakby ktoś wgrał inny system niż dedykowany i partycja recovery utraciła połączenie z odnośnikiem (jeśli nie została skasowana).

 

Na zdjęciu widoczne są parametry /MININT RDIMAGEOFFSET=8192 RDIMAGELENGHT=3161088 RDPATH=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\sources\vrs.wim
Jednakże są one zmienne w zależności od modelu komputera. Ze wspomnianym modelem mogą nie zadziałać.

 

W tym wypadku, choć komputer jest już wiekowy, możliwe, że pomoże serwis.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J