anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie dot. systemu Vista

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Pytanie dot. systemu Vista

Witam serdecznie wszystkich.
Jestem od paru dni szcz??liwym posiadaczem notebook'a FZ21M. Niestety, ma on zainstalowanyt sytem Vista, który jest najwi?kszym szmelcem, jaki widzia?em od d?u?szego czasu.
Przede wszystkim uwa?am, ?e przy konfiguracji sprz?towej, jak? posiada FZ21M, system powinien ?miga?, lata?, a on dzia?a tak, jak na XP na moim starszym AMD 3000+ i 512 MB RAM.

Mam jedno pytanie: dlaczego przy odinstalowywaniu tych wszystkich programów, które dosta?em z laptopem, a które s? mi niepotrzebne, ilo?? miejsca na dysku MALEJE? W ci?gu trzech dni uby?o mi 3 GB miejsca!

Czy po usuni?ciu Visty i zainstalowaniu innego systemu traci si? gwarancj? na sprz?t?

B?d? wdzi?czny za wszelk? pomoc.
Pozdrawiam
Przemek

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
pawwitko
Początkujący

Z przej?ciem na win xp mo?esz mie? problem z brakiem sterowników. Sony oficjalnie nie wyda?o sterowników dla VAIO serii FZ. A bey nich po zainstalowaniu XP nie b?dzie dzia?a?o ci wiele rzeczy np:wlan, czytnik kart pami?ci czy zarzadzanie bateria, audio. Na zagranicznych forach czyta?em, ?e dzwoni?c do serwisu mog? przys?a? sterowniki( tak jest w USA i do poprzedniej seri Vaio FZ 11). Ja na swoim FZ21Z odinstalowa?em nortona 360 oraz wy??czy?em troche nie u?ywanych us?ug oraz wy??czy?em cz??? programu z autostartu. Po tych zabiegach w menad?erze zada? pokazuje mi sie oko?o 40 w??czonych us?ug oraz opbci??enie procesora na poziomie do 10% i z?uzycie pami?ci35%(w mom?cie pisanie tego postu). Polecam ci program Vista menager, pomo?e ci to zoptymalizowa? system.

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

No wlasnie, tego sie najbardziej obawiam - w chwili obecnej wszystko dziala bez problemu, po przeinstalowaniu systemu na XP moze nie byc juz tak kolorowo.
Powiem tak - moze to jest kwestia czasu, moze niedlugo spojrze na ten system innym, laskawszym okiem.
Sprobuje wyczyscic system z tych programow, ktore sa mi niepotrzebne. Sadze, ze pozbede sie rowniez Nortona, gdyz wiem, ze jest on jednym z kamieni, ktore skutecznie ciagna wydajnosc systemu w dol.
Pablowit, dziekuje za szybka odpowiedz, mam nadzieje, ze pare osob opdzieli sie jescze ze mna swoimi wrazeniami i sposobami na Viste.
Z gory dziekuje
Przemek

profile.country.pl_PL.title
pawwitko
Początkujący

Jak mia?by? jeszcze jakie? pytania paw35@op.pl. Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Rozwiazalem problem z ubywajacym miejscem na dysku twardym :tongue: Ale ze mnie geniusz :grin:
Po kazdym odinstalowaniu oprogramowania, ktorego nie chcemy uzywac, Vista tworzy punkty przywracania systemu. Oczywiscie nie nadpisuje nowych punktow na stare, tylk doklada w kolejke. w ten sposob po kazdej deinstalacji ubywa nam miejsca na dysku, co w moim przypadku spowodowalo ubytek okolo 10 GB!
Jest na to sposob. W narzedziach dysku jest opcja oczyszczania i tam mozna pozbyc sie punktow przywracania systemu - wszystkich, oprocz najnowszego - czyli tak naprawde tego, ktory bedzie najbardziej przydatny.
Pozdrawiam

adrianekd
Początkujący

prosze o info co dokładnie trzeba zrobic?

bajt
Początkujący

Witam

Przeszedlem na XP i skompletowalem wszystkie sterowniki korzystajac ze sterownikow do innych modeli (FZ19, 29, 21,11).
Wszystko dziala.

Jedyne czego nie udalo mi sie zroic to power managment ale do tego mozna uzyc Notebook Hardware Control, oraz nie dzialaja klawisze funkcyjne 'rozjasnianie' i 'przyciemnianie' ekranu. Do tego uzywam control panelu NVidii. Mozna w nim tez ustawic automatyczne przyciemnianie ekranu w miare jak bateria sie rozladowuje ale nie testowalem dzialania.

Sprobuje zadzwonic do serwisu i porpsze o przyslanie sterownikow ale licze sie ze uslysze ze SONY nie wspiera tego systemu 😉

pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

prosze o info co dokładnie trzeba zrobic?


Zrobić z czym? Z punktami przywracania systemu?

adrianekd
Początkujący

prosze o info co dokładnie trzeba zrobic?


Zrobić z czym? Z punktami przywracania systemu?


jaka jest sciezka do nich aby skasowac?

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

prosze o info co dokładnie trzeba zrobic?


Zrobić z czym? Z punktami przywracania systemu?


jaka jest sciezka do nich aby skasowac?


Nie wiem, gdzie te pliki umieszczone są na dysku, ale skasować je można w inny sposób.
Najpierw sprawdź, ile plików przywracania systemu Windows już naprodukował. Znajdziesz to w Start -> Programy -> Akcesoria -> Narzędzia Systemowe -> Przywracanie systemu. Po otworzeniu się nowego okienka i ewentualnym wybraniu opcji "Użyj innego punktu przywracania" (jeśli będzie tak dostępna) i kliknięciu dalej zobaczysz listę dostępnych punktów przywracania.

Utworzone punkty przywracania usuwa się w następujący sposób. W Moim komputerze klikasz prawym klawiszem na dysku, na którym tworzone są punkty przywracania systemu (zazwyczaj i domyślnie jest to dysk, na którym zainstalowany jest Windows), wybierasz Właściwości, następnie w zakładce Ogólne przycisk Oczyszczanie Dysku. W nowym oknie przechodzisz do zakładki Więcej opcji, a tam w ramce Przywracanie systemu i kopie w tle likasz na Oczyść... i potem usuń. Sprawa załatwiona.
Jeżeli nie robiłeś tej operacji od kupna komputera, a w międzyczasie instalowałeś i odinstalowywałeś programy, zapewne odzyskasz dzięki temu kilkanaście GB.
Pozdrawiam