anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

rotacja ekranu

aditu-aditu
Poszukiwacz

rotacja ekranu

witam,

 

mam sony vaio vpcse2f1e - moj problem polega na tym, ze nie moge w systemie zmienic ukladu ekranu - zrotowac go, zeby moc korzystac z funkcji pivot monitora
 - czego to moze byc przyczyna i jak mozna rozwiazac ten problem?

 

pozdr

adi

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Dziwna sprawa ta opcja powinna działać nawet na czystym systemie bez sterowników. Na przykładzie win7 panel sterowania->wyglad i personalizacja->ekran->rozdzielczość ekranu jest tam pozycja orientacja i lista do wyboru.

 

Jest tam też opcja wykryj monitor, przy podłączonym zewnętrznym monitorze powinieneś mieć dwa ekrany ten drugi to monitor zew i dla niego wybierz opcje rotacji.

aditu-aditu
Poszukiwacz

kombinuje już dwa dni, opcja nie działa ani przy samym ekranie laptopa, ani jeśli podłączony jest tylko zewnętrzny monitor, ani jeśli pracują oba.... żadne aktualizacje sterowników nie pomogły - nie działa i już - ogólnie nie jestem ułomna jeśli chodzi o radzenie sobie z problemami z hard'em czy soft'em, ale to mnie pokonało :slight_smile:

 

pozdr

adi

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Przepraszam za nie rozpoznanie płci 😉
Co do problemu nie mam pojęcia co się posypało zadzwoń może do serwisu Sony może oni będą wiedzieć w czym tkwi problem.
aditu-aditu
Poszukiwacz

:slight_smile: co do nierozpoznawania mojej płci się przyzwyczaiłam :slight_smile:

co do telefonu do Serwisu - chyba inaczej się nie skończy, chociaż niecierpię gadać przez telefon... :slight_smile:

 

pozdr.

adi

mare37
Użytkownik

Zainstaluj nowy driver do karty zintegrowanej. Prawym klawiszem na ekranie, wlasciwosci grafiki, urzadzenia wyswietl..rotacja 0 90 180...

Tagi (1)
aditu-aditu
Poszukiwacz

nowy driver.... :slight_smile: walczę z tym juz trzeci dzień :d nic nie przynosci skutku, ale ja się zaparłam... ;>

natomiast po tzw drodze znalazłam coś takiego:

http://www.intel.com/support/graphics/sb/cs-016829.htm

The rotation feature may not be available if this feature is disabled by the computer manufacturer.

Może to jest przyczyną?

Tagi (1)
aditu-aditu
Poszukiwacz

to wszystko moge skomentowac tylko w jeden sposob.... pkp (pieknie k.... pieknie)....

 

bylam zarowno w salonie sony gdzie oferuja wsparacie techniczne, walczyli 1,5h i uzyskali nic, no prawie nic - zainstalowano mi niejako na sile sterowniki do radeona, ktore nie chca sie zainstalowac bezposrednio ze strony AMD - zostaja wyszukane, ale potem jest komunikat, ze sorry bardzo, ale "Nie można zainstalować programu AMD Catalyst Mobility, ponieważ w komputerze jest zainstalowany niezgodny sprzęt lub oprogramowanie. Używasz nieobsługiwanej wersji sterownika karty graficznej. Skontaktuj się z producentem komputera przenośnego, aby usyzkać aktualizację sterownika karty." - no ale sciagneli pakiet sterownikow, zainstalowali i po pierwszym uruchomieniu jeszcze nic sie nie dalo, po drugim, jak juz wrocilam do domu, to sie system sypnal, a jak juz dokopalam sie do windy, to zaczely mi sie pojawiac komunikaty to tym, ze sterowniki do radeona sprawiaja problem i takie tam... no, musialam powrocic do starszej wersji sterownikow zeby sie ustabilizowalo;

zadzwonilam wiec do supportu sony, nie no szacun... pierwsze co to koles usilowal mi wmowic, ze rotacja ekranu to sprawa monitora i ze jak go przekrece, to ekran sam sie powinien przekrecic, to wogole nie ma NIC wspolnego z system, ( to samo na poczatku usilowano mi wmowic w salonie), bo tak mu kolega podpowedzial - nie da sie ukryc, tabletowe zidiocenie kompletne - po tym jak mu wytlumaczylam co i jak, to powiedzial, ze glebiej musi zbadac ta sprawe, po czym dzien pozniej otrzymalam odpowiedz:

"z informacji, które uzyskałem wynika, iż funkcja której Pani potrzebuje może być zablokowana. Wynika to z tego, że producent sprzętu optymalnie dopasował oprogramowanie karty graficznej do notebooka. Niestety nie jest możliwe uzyskanie sterowników, które pozwalałyby na korzystanie ze wspomnianej przez Panią funkcji."

Jak napisalam, ze w sumie to powinno byc ostrzezenie/informacja, ze dany komputer nie ma mozliwosci wspolpracy z monitorem z funkcja pivota (rzecz jasna dla nich marketingowo nieoplacalne, dlatego nie pisza) to dowiedzialam sie, ze "Pragnę jeszcze dodać, że nigdzie też nie było informacji jakoby sprzęt miał współpracować z tą funkcją.". 


Po prostu - brak slow...