anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony vaio pro 13 i kilka pytań o recovery

vmatec
Poszukiwacz

Sony vaio pro 13 i kilka pytań o recovery

Witam, mam kilka pytań o Sony vaio pro 13.

 

1. Jak prawidłowo wyłączyć laptopa przed korzystaniem z funkcji recovery (przycisk assist). W instrukcji jest tylko fragment o tym, że przed "odświeżaniem systemu" należy wyłączyć komputer w następujący sposób

 

Ustawienia>>Zasilanie>>I z wciśniętym klawiszem 'shift' klikamy "Zamknij"

Czy dla "odzyskiwania" postępujemy analogicznie?


2. Czym się różni wyłączenie komputera w ten sposób, od takiego gdy nie będziemy trzymać tego wciśniętego "Shifta". Zauważyłem że jeśli zrobimy to bez shifta, dostajemy tylko komunikat "Zamykanie", jeśli natomiast z "Shiftem" pojawia się jeszcze później "Trwa zamykanie" i ogólnie cały proces trwa dłużej.

 

 

3. I ostatnie kluczowe pytanie. Fabrycznie był tu windows 8, później zaktualizowany do 8.1 i pojawił się standardowy problem, nie da się skorzystać z opcji odzyskiwania czy przywracania ustawień fabrycznych bez nośnika z windowsem 8.1

 

Opcja "resetuj ustawienia" wywołana przez recovery vaio również zwraca ten sam komunikat. Jednak udało mi się zrobić "Odzyskiwanie vaio". Wszystkie dane i pliki zostały usunięte, nastepnie zainstalowany został czysty system i oprogramowanie vaio i tu pojawia się dziwna rzecz, zainstalowany świeży windows to nadal 8.1..

 

Jak to możliwe? Skoro partycja recovery została utworzona fabrycznie z windowsem 8. Czy to możliwe że podczas aktualizacji do 8.1, coś ingeruje w partycje recovery i podmienia tam pliki instalacyjne na 8.1. Jest jakieś logiczne wytłumaczenie mojej sytuacji?

Liczę na odpowiedzi

Tagi (3)
0 ODPOWIEDZI 0