anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY VAIO SVE1712s1EB - audio PROBLEM

cykcyk
Poszukiwacz

SONY VAIO SVE1712s1EB - audio PROBLEM

Witam,

 

Od długiego czasu zmagam się z problemem audio z moim laptopie. Jest to model SVE17. Kupiłem go ok półtora roku temu. 

 

Laptop spisuje sie ok chociaż po aktualizaji do win 8.1 jest wolniejszy. 

 

PROBLEM polega na tym, że laptop nie aktualizuje sterownika Realtek High definition Audio. Sterownik, który jest instalowany standardowo ma datę 2012-07-31 więc jest mega stary co skutkuje SOUNDBUGIEM w wiekszości gier. 

 

Nie mogę znaleźć aktualizacji tego sterownika. Tzn aktualizacje są ale chyba nie do VAIO. Podczas jednych z prób instalacji sterownika o koncówce 7701 (obecnie steronik to 6695) soundbug praktycznie nie występował. Po czym znalazłem jeszcze nowsze sterowniki i postanowiłem je zainstalowac. Skonczyło sie to reinstalem systemu bo ten nie chciał się już podnieść. (reinstal systemu do win 8.1 trwa prawie cały dzien). Na początku trzeba z dysku ratunkowego zainstalowac win 8. Pozniej sciągnać do win8 wszystkie aktualizacje tzn ok 150 aktualizacji - zaintalować. Pozniej sciagnac 8.1 i zrobic update. Przy wczytywaniu win 8.1 przed uruchomieniem windows system instaluje składniki (u mnie zatrzymuje sie na 82% i trzeba czekac około 5h aż pójdzie dalej) - taki mały smaczek :grin: buhahaha ( po dwukrotniej reinstalacji win naparwde boje sie już instalować kolejnego sterownika realtek, który znowu mi położy cały system - nie mam tyle czasu aby 3 dni reainstalowac windowsa) 

 

Czy ktoś wie jak zaktualizować ten sterownik. Czy możecie podać mi link do najnowszego sterownika Realtek High definition Audio? Czy vaio całkowicie zrezygnowało już ze wsparcia swoich produktów? Od pewnego czasu na oficjalnej stronie nie ma sterowników (wszystko jest stare z 2012 roku. 

 

Proszę o wypowiedzi i ewentualną pomoc. 

4 ODPOW. 4
cykcyk
Poszukiwacz

OK skoro nikt nie odpowiada własnie znalazłem nowe sterowniki Realtek, które bede próbował zainstalować! :grin: kto mnie uratuje od popełniania tego błędu i ponownej całodniowej reinstalacji systemu

 

sterowniki które znalazłem to Realtek_HD_Audio_Driver_R275_6.0.1.7246_w7_w8_w81.rar..

 

INSTALOWAĆ? PRÓBOWAĆ? :grin:

 

Teraz zrobiłem w opcji windows punkt przywracania systemu :grin: Tyko ciekaw jestem czy to zadziała jak znowu mi system padnie :grin:

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jeśli problemy wciąż występują, próbuj. Jeśli nie, to czy jest sens? Zresztą wcale nie jest powiedziane, że po aktualizacji sterownika, konieczna będzie reinstalacja systemu.

cykcyk
Poszukiwacz

Problemy występują. nie da sie zaktualizować tego sterownika. Jedyny
sterownik do realtek hd audio dla mojego w miare nowego laptopa jest z
2012r :grin:

Nie wiem dlaczego nie moge zainstalować na moim vaio sterowników
bezposrednio ze strony producenta :grin: mam sterowniki z 2012r - boże zmiłuj
się :grin: wsparcie dla vaio jest widzę na bogato :grin:

--
Pozdrawiam serdecznie
Paweł Kowalski
cykcyk
Poszukiwacz

co do reinstalacji systemu :grin:

 

Nie tyle, że nie jest powiedziane co NIE POWINNO być sytuacji w której po instalacji sterownika cały system pada :grin: I oczywiście nie powinno tak być i nie jest powiedziane ale FAKT jest taki, że tak jest! :grin: TJ po instalacji kolejnego sterownika znowu cały system padł (dzieki bogu miałem punkt przywracania utworzony)  bo znowu siedziałbym przy tym cały dzien LOL 😞