anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Temperatura

michal_kania
Początkujący

Temperatura

Witam!! Posiadam Vaio FZ11L, no wiec spoko karta graficzna, pamięć i procesor. Trzeba wykożystać :slight_smile: Zainstalowałem CoD 4 no i gram. Po godzinie laptop był tak gorący od spodu że nie dało sie go prawie dotknąć. Mam wieć pytanie: Czy te notebooki są tak zaprojektowane że wszystko jest w najlepszym pożądku i nie ma sie czym przejmować że jest to tak gorące, czy może lepiej zainwestować w jakąś podkładke chłodzącą??

3 ODPOW. 3
odmi
Początkujący

Witam!! Posiadam Vaio FZ11L, no wiec spoko karta graficzna, pamięć i procesor. Trzeba wykożystać :slight_smile: Zainstalowałem CoD 4 no i gram. Po godzinie laptop był tak gorący od spodu że nie dało sie go prawie dotknąć. Mam wieć pytanie: Czy te notebooki są tak zaprojektowane że wszystko jest w najlepszym pożądku i nie ma sie czym przejmować że jest to tak gorące, czy może lepiej zainwestować w jakąś podkładke chłodzącą??


Przytaczając Twoją wypowiedz z innego wątku:

Z tego co widze masz notebook, który jest wypasiony, co wskazuje na duży pobór mocy. Np nie zintegrowana karta graficzna skraca podwyższa temp o około 25-30%. Za przyspiaszenie sprzetowe trzeba płacić.

Na reszte odpowiedz sobie sam :slight_smile:

michal_kania
Początkujący

Mo zdaje sonie z tego sprawe, chodzi tylko o to czy aby uniknąć w przyszłości komplikacji w pracy laptopa, lepiej zainwestować w dodatkowe chłodzenie, czy po prostu nie przejmować sie niczym.

odmi
Początkujący

zadaj sobie pytanie jak dlugo masz zamiar z tego danego modelu komputera korzystac

ja zmieniam średnio co pól roku klapciaka, wiec używam ile wlezie i bym sie tym nie przejmował

jeżeli nie planujesz zmian przez najbliższe parę lat, zainwestował bym w jakaś podkładkę chłodząca, bo nie jest to duży wydatek a ma ciekawe dodatkowe opcje np. wbudowany replikator usb lub są modele które włączają się przy określonej temperaturze


ciekawe podejście ma firma apple, ich seria mac book pro, jest z aluminium i od spodu sie strasznie grzeje do tego stopnia ze nie jesteś w stanie utrzymać go na kolanach - apple twierdzi ze jest to komputer wydajny i powinien być używany na biurku a nie na kolanach i grzanie sie jest rzeczą normalną :slight_smile: