anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio - nie mogę bootować z pendrive

profile.country.PL.title
blazej24
Nowicjusz

Vaio - nie mogę bootować z pendrive

Dotyczy: Vaio SVT1311M1E

Mam na komputerze zainstalowany Windows 10, chciałbym obok niego mieć Linuxa Ubuntu 16.04. Przygotowałem bootowalnego pendrive za pomocą diskpart wg instrukcji dostępnej w internecie (czyszczenie pendrive, tworzenie nowej partycji primary, ustawienie jej jako aktywną i sformatowanie fat32). Skopiowałem pliki z obrazu iso na pendrive (nie plik .iso, tylko pliki z zamontowanego obrazu). Pendrive jest przygotowany poprawnie, ponieważ dwa inne komputery bootują z niego bez problemu i wyświetla się instalator Ubuntu.

 

Na laptopie Vaio nie udaje się to, mimo, że w BIOSie mam "boot from external devices" na "Enabled" oraz w "boot priority" mam "external devices" na samym szczycie, to dostaję komunikat "No operating system found". Przy okazji to dowód na poprawne ustawienie biosu, bez włożonego pendrive ładuje się normalnie Windows, a z włożonym jest ten komunikat.

 

Niestety bios nie daje praktycznie żadnej innej możliwości konfiguracji, więc nie mam pojęcia co mogę w ogóle próbować zrobić. Proszę o rady.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Warto skonsultować się w tej sprawie z supportem :slight_smile:

profile.country.PL.title
blazej24
Nowicjusz

Tak też zrobiłem, ale dostałem dziś odpowiedź, że "Sony nie wspiera instalacji innych systemów operacyjnych" - co dla mnie jest skandaliczne. Problem jest ewidentnie w samym laptopie, a nie systemie który próbuję zainstalować - gdybym chciał zainstalować Windowsa to też by tak było.

 

Jeszcze raz proszę o pomoc.