anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VAIO Update

ROZWIĄZANE
Michal.84
Nowicjusz

VAIO Update

Mam problem z 2 aktualizacjami.

VAIO Care Recovery i NFC Connection Utility.

Przy obu ściąga siga się do pewnego momentu (1: 29 z 31MB, 2: 2 z 4MB) i wyskakuje powiadomienie,

instalacja nie powiodła - zaczekaj chwilę i spróbuj ponownie.

I tak już z 3h próbuje to zainstalować...

Wyłączenie antywirusa nic nie daje.

Macie jakies pomysły?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
HabereK
Nowicjusz

Link do aktualizacji NFC Connection Utility

http://download.sony-europe.com/PUB/VAIO/Updates/EP0000272074.zip

 

Po ściągnięciu, rozpakowaniu i zainstalowaniu VAIO update już nie będze zgłaszał konieczności aktualizacji.

 

Nie miałem czasu sprawdzić czemy VAIO update nie może pobrać tego pliku, mimo że probuje. Na pewno nie zgadza się wielkość, jakiej oczekuje. Zapewne i suma kontrolna, co powoduje błąd w trakcie weryfikacji pobranego pliku. Natomiast sam plik archiwum nie jest uszkodzony. Po instalacji przesyłanie np. adresów stron po NFC między telefonem z Androidem i laptopem VAIO działa w obie strony poprawnie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
Hellrid
Poszukiwacz

Mam ten sam problem, VAIO Care Recovery - ściągnąłem ze strony internetowej, ale za chiny ludowe nie można na liście sterowników do Vaio znaleźć "NFC Connection Utility".

 

Po ściągnieciu i zainstalowaniu VAIO Care Recovery, opcja ta znika z listy Vaio Update - więc jest częściowy sukces.

Kondzio88
Poszukiwacz

Również borykam się z tym problemem, a dokładnie NFC Connection Utility (wyskakuje powiadomienie,

instalacja nie powiodła, zaczekaj chwilę i spróbuj ponownie). VAIO Care Recovery zainstalowałem ręcznie z supportu mojego laptopa. Do tego wisi mi również aktualizacja Graphic Driver (NVIDIA) 2013-10-16, gdy najade kursorem widnieje dodatkowo opis: "Replace Windows 8 preinstalled driver". Sterowniki karty graficznej mam aktualne, instalowałem ręcznie z supporta sterowniki z 2014 a nie jakieś archiwalne...:smileyplain:

Michal.84
Nowicjusz

Dzięki,

z VAIO Care Recovery poradziłem sobie jak mówiliście, ale dalej pozostaje problem tego NFC.

Co do sterownika karty graficznej, to już nawet na to nie patrzę.

Jak NVIDIA pokazuje mi, że mam aktualny sterownik to VAIO Update każe mi zainstlować swój,

jeżeli go zainstaluje, to NVIDIA od razu upomina się, że mam stary sterownik...

Jak ktoś wymyśli jak zainstalować to NFC, to proszę o info :slight_smile:

fiedka44
Poszukiwacz

Też to mam

HabereK
Nowicjusz

Link do aktualizacji NFC Connection Utility

http://download.sony-europe.com/PUB/VAIO/Updates/EP0000272074.zip

 

Po ściągnięciu, rozpakowaniu i zainstalowaniu VAIO update już nie będze zgłaszał konieczności aktualizacji.

 

Nie miałem czasu sprawdzić czemy VAIO update nie może pobrać tego pliku, mimo że probuje. Na pewno nie zgadza się wielkość, jakiej oczekuje. Zapewne i suma kontrolna, co powoduje błąd w trakcie weryfikacji pobranego pliku. Natomiast sam plik archiwum nie jest uszkodzony. Po instalacji przesyłanie np. adresów stron po NFC między telefonem z Androidem i laptopem VAIO działa w obie strony poprawnie.

Kondzio88
Poszukiwacz

Dzięki za pomoc, sterownik zainstalował się pomyślnie.

profile.country.PL.title
mateuszszar
Poszukiwacz

U mnie na VaioPro13 w VAIO UPDATE jest kilka elementów, których nie mogę zainstalować:

- VAIO Care   2014-03-31

- Wireless LAN Driver (Intel)    2013-11-19

- SATA Driver (Intel)    2013-10-17

 

- BlueUpg_iSCT Driver (Intel)    2014-04-01

Michal.84
Nowicjusz

również dzięki :slight_smile:

profile.country.PL.title
Ryszard71
Poszukiwacz

Ja mam dokładne tak samo w SVS1512X9EB