anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio VPCCB2M0E - problem z recovery.

marbab1
Nowicjusz

Vaio VPCCB2M0E - problem z recovery.

Witam,
Mam problem z laptopem vaio vpccb2m0e z win7.
Chcialem przywrocic ustawienia fabryczne. Kiedy zaczal formatowac dane przerwalem formatowanie zaledwie po sekundzie (kiedy przypomnialem sobie, ze nie zrobilem backup wszystkich dokomentow). Potem nie moglem uruchomic windowsa (bootmgr is missing). Proby z win7 recovery disk nie pomogly, dopiero plytka windowsa naprawila system (tzn. windows sie odpalil,z tym ze w wercji jezykowej polskiej a nie angielskiej jak w oryginale).
Patycja recovery jest widoczna, aktywna i ponoc zdrowa. Widac wszystkie pliki, jednak nie wiem jak ja uruchomic. W jest kilka sposobow o ktorych mi wiadomo: jeden z nich to wlaczneie przez przycisk "assist", ale wtedy po prostu uruchamia sie windows i nic sie nie dzieje. Podobnie jest kiedy podczas wlaczania lapka przyciskam przycisk F10.
Po zakupie lapka wypalilem plytke recovery, ktora jednak nie rusza, sa na niej jakies pliki ale nie jest bootowalna.
Czy jest jakis sposob na uruchomienie vaio recovery? Czy wszystko przepadlo?
Pozdrawiam

ps
Zastanawiam sie czy manowac czas na recovery, czy nie lepiej od razu zainstalwoac windowsa i potem po prostu zgrac sterowniki.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

, Oto odpowiedź, jaka udało mi się uzyskać: w takim przypadku pozostaje użyć płyt recovery. Jeżeli stworzone samodzielnie już niedziałają, pozostaje się w nie zaopatrzyć. Najlepiej indywidualnie przedstawić problem kontaktując się ze wsparciem technicznym.

Pozdrawiam i życze pomyślnego rozwiązania problemu!

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Zastanawiam mnie jedna rzecz, że płyta nie jest bootowalna, aż nie chce mi się w to wierzyć. Sprawdź, czy w biosie napęd optyczny jest ustawiony jako pierwszy do bootowania.

marbab1
Nowicjusz

Witam,

Po wcisnieciu klawisza F8 przy starcie pojawia sie komunikat:

 

Edit Windows boot options for: Windows 7

 

Path: \Windows\system32\winload.exe

 

Partition: 3

 

Hard Disk: cab700ec

 

[ /NOEXECUTE=OPTIN

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Sprawdź kolejność bootowania w biosie, napęd optyczny powinien być ustawiony jako pierwszy.