anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[VPCEH2D1E] Co zrobić po awarii dysku ?

huberterlecki
Poszukiwacz

[VPCEH2D1E] Co zrobić po awarii dysku ?

Witam, w moim laptopie [VPCEH2D1E] padł dysk, nie dawał żadnych znaków życia. Co zrobiłem ? Wymieniłem go na nowy, niestety z tego wyniknął większy problem. Nie mam systemu. Na komputerze miałem preinstalowanego Windowsa 7, do zestawu nie była dołączona żana płyta a jedynie naklejka którą mam na spodzie z kodem na ową 7. 
Co mam zrobić w takiej sytuacji ? Dzwoniłem na infolinię SONY ale Pani powiedziała mi jedynie, że mogę kupić Recovery Disk a nawet mi powiedziała gdzie. Ale... zobaczyłem ile to kosztuje (około 150zł) i nie widzi mi się płacić za coś za co już zapłaciłem jak kupowałem laptopa. Problemu by nie było gdyby to było 10-20 razem z wysyłką ale 150 ? No trochę słabo. Dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem mojego soniaka, pan mówi spoko spoko ale to kosztuje. Więc co mam z tym faktem zrobić ? Mogę zapłacić za wysyłkę, mogę podjechać po taką płytę do salonu sonego, moge zawartość takiej płyty pobrać z internetu ale jak już powiedziałem, nie chcę ponośić kolejnych kosztów mimo, że dysk nie kosztował mało.

Microsoft udostępnia Windowsa 7 do pobrania ale nie dla wersjii OEMowych. Od razu powiem, że ASUS takie narzędzia za darmo udostępnia na swojej stronie. 

Zna ktoś rozwiązanie takiego problemu ?


Pozdrawiam

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Sprawdź, czy klucz pozoli aktywować Windowsa pobranego z sieci. Oczywiście, pobierz takiego jakiego miałeś wcześniej, np. w wersji home.

huberterlecki
Poszukiwacz

Pozwoli ale to jest żadne rozwiązanie. Problem jest w tym, że SONY jako najdroższy producent laptopów nie udostępnia takich narzędzi do pobrania ze strony. 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie spotkałem się żeby jakikolwiek producent dodawał do sprzedawanego laptopa płyty recovery. O stworzenie takich jesteś proszony podczas pierwszego uruchomienia systemu, a nawet później system potrafi o sobie przypomnieć. Nie wiem co udostępnia Asus, wiem, że na stronach Sony możesz pobrać wszystkie niezbędne sterowniki i dodatkowe oprogramowanie Sony.