anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a55 + adapter + lampa no name

SackOizo
Nowicjusz

a55 + adapter + lampa no name

Witam! Posiadam aparat a55 kupiłem ostatnio jakas lampe starą "no name" manulana z standardowa stopka (jeden bolec) dokupiłem przejściówke (adapter) i niestety nie dziala lampa z aparatem tzn sama lampa dziala i wyzwalalem ja zwierajac na stopce nawet po przejsciowce tez natomiast gdzy lampa jest amontowana na aparacie to nie dziala nawet przycisk test na lampie dopiero jak ja zdejme to mogę wyzwolić ją np przez przycisk test. czy ktoś mial już podobny problem?
Dodam ze proby robilem na wszystkich trybach aparatu. w menu tez nie znalazlem zadnej opcji odnosnie zew lampy.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Po pierwsze sprawdziłbym napięcie jakie jest na stopce lampy, gdyż w przypadku naszych aparatów bezpieczne jest 6V. Przy wyższym niż 12V można uszkodzić elektronikę aparatu.
Po drugie ważna jest polaryzacja zwierania(tak jak w baterii) inaczej nie wyzwolisz lampy. Pomaga przelutowanie kabelków w adapterze

SackOizo
Nowicjusz

SZFENDAK to żeś mnie pocieszył z tymi 12voltami sprawdze to dziś przelutowanie nie bedzie problemem dzieki za info dam znac co i jak

SackOizo
Nowicjusz

Ok. Wyniki: przelutowałem kabelki w adapterze zamieniając je ze sobą i jedyna roznica jaka jest teraz to ze moge wyzwolic lampe przy pomocy przycisku test reszta nie dziala:( lampa ma 6v jakies inne sugestje?
Ps: dostalem wczoraj fotocele dziala fajnie ale chcialbym moc umiescic lampe na aparacie
lampa to WOCTRON 250PC AUTO kupiona za 10zł:)