anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A6000 + LA-EA3 czy to w ogóle działa?

profile.country.PL.title
brenner47
Poszukiwacz

A6000 + LA-EA3 czy to w ogóle działa?

Witam wszystkich serdecznie.

Prawdopodobnie temat był już podejmowany, ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi, dlatego zakładam nowy wątek.

 

Jako szczęśliwy posiadacz A6000 rozgladam się za obiektywami ppdobnymi do tych, jakie mialem w lustrzance. Interesuje mnie coś w stylu 17-50 f2,8 oraz cos w rodzaju 70-300.

W systemie E trodno o podobne obiektywy dlatego zastanawiam się nad adapterem do systemu A, gdzie jestem w stanie znaleźć coś interesującego.

 

Pytanie, jak współpracuje A6000 z tym adapterem?

Chodzi o af, bo bez af to wiadomo, że działa.

Są różne opinie. Dlatego szukam info u źródła.

 

Z góry dzięki za wszelkie informacje na tem temat.

Pozdrawiam. 

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

W czym jest lepszy hmm, rozdzielczość, ostrość, kontrastowość, mniejsza podatność na łapanie blików, szybszy AF. 16-50 to bardzo tani i bardzo kiepski obiektyw 18-55 jest dużo lepszy. Wydaje mi się, że powinieneś przetestować 18-105G, bo szczerze mówiąc rozstrzał między 105, a 200 (mówiłeś też o 300) pokazuje, że w sumie nie masz pojęcia czego konretnie potrzebujesz do robienia zdjęć...

 

Ja mając mały budżet i nie używając sprzętu do zdjęć sportowych, czy polowania np na wiewiórki lub sikorki, wybrałbym Samyanga 10 + 18-55 + 55-210. Jakbym miał trochę większy budżet zamiast Samyanga wybrałbym Sel 10-18 używany. Z mojego punktu widzenia 18-105 jest nijakim obiektywem. Ani nie jest szeroko, ani nie jest tele ( co nie znaczy, że nie jest bardzo dobry optycznie i wart swojej ceny). 

 

profile.country.PL.title
brenner47
Poszukiwacz

Paweł, ja doskonale wiem, czego potrzebuję, ale jak widać  w systemie E muszę iść na nadzwyczajne kompromisy i wybierać coś kosztem czegoś innego. Stąd moje poszukiwania i uciekanie się nawet do przejściówki. Nie potrzebuję żeby ktoś podjął decyzję za mnie, ale aby przekonał mnie do któregoś rozwiązania będącego bądź co bądź kompromisem.

Dzięki za Twoje opinie. Szczególnie tą ostatnią, gdzie wymieniłeś sensowny zestaw porywający niemal cały interesujący mnie zakres.

Teraz czas na testy. Spróbuję wyhaczyć 55-210, a 18-105 będę testował za tydzień, jak dobrze pójdzie. Ale obawiam się, że faktycznie jest za krótki, więc duża szansa, że wybór padnie na 55-210. Na co dzień mam jeszce 30mm f2,8 Sigmy i chwałę go sobie nawet, wiec jako combo z 16-50 dam radę.

 

Pozdrawiam. 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Prawda jest taka, że w każdym systemie są kompromisy. Możesz kupić lustrzankę S, C lub N i używane obiektywy, będzie taniej, będzie dobra jakość, ale będzie duży rozmiar. Możesz kupić tzw. podwójny kit i będziesz miał tanio, lekko i jakość obrazka będzie dobra do zwykłych zastosowań. Możesz też wybrać topową jakość, czyli 12-24, 24-70, 70-200 i dodatkowo np. 100-400, ale taki zestaw wyjdzie coś koło rocznej pensji ;), a zestaw nie będzie ani lekki ani mały :slight_smile:

profile.country.PL.title
brenner47
Poszukiwacz

Zgadza się. Zawsze są jakieś budżetowe kompromisy. 

 

Akurat trafiło się i mam już 55-210 (trafiłem wczoraj przypadkiem na allegro sprzedającego w moim mieście z bdb ceną i jeszcze wieczorem odebrałem).

Dziś będę testował. Jak nie spasuje to sprzedam, jak sądzę w podobnej cenie. A dodatkowo może na weekend będę miał pożyczony 18-105 i wtedy się sprawa rozstrzygnie. 

profile.country.PL.title
Awanturnikk
Nowicjusz

Witam serdecznie. Chciałbym się podpiąć pod temat mimo że ma on już kilka lat.

Jestem początkujący w temacie i potrzebuję porady praktyków.

Moja sytuacja wyszła dość śmiesznie ponieważ najpierw trafiłem 4 obiektywy w bardzo śmiesznych pieniądzach a dopiero potem aparat.

Więc mam sony A6000 i 4 obiektywy które do niego nie pasują. Jest to sigma 50mm macro; sigma 170-500mm; sony 75-300; sony N50 11-18. Przed kupnem a6000 miałem info że obiektywy będą pasować, niestety nie :slight_smile:

Posprawdzałem sobie i z tego co się dowiedziałem potrzebuję w tym momencie adapter Sony LA-EA4.

Obiektywy sprawdzałem na aparacie sony a200 i tam pasowały wszystkie elegancko.  Więc jeśli sony a200 ma body A a mój E to niby powinno grać.

Aczkolwiek po 1 wolę się upewnić jeśli ktoś by był na tyle uprzejmy a po 2 może powstał adapter ciekawszy od w/w o którym nie wiem.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@Awanturnikk  napisał(a):

 

Posprawdzałem sobie i z tego co się dowiedziałem potrzebuję w tym momencie adapter Sony LA-EA4.

 


Hej

 

Właśnie tego potrzebujesz, żeby obiektywy, które wymieniłeś działały. Będą śmigać lepiej niż w A200.

 

Pozdrowienia!