anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

adapter canon fd

profile.country.GB.title
maniekl
Nowicjusz

adapter canon fd

Czy ktoś używa adaptera umożliwiającego mocowanie do sony obiektywów canon fd. Adaptera z soczewką umożliwiającego ostrzenie na nieskończoność. Ostatnio pojawiły się takie w sieci w cenie ok 200zł. Niektórzy twierdzą, że są wyposażone w taka samą soczewkę jak adaptery fd-eos. Ciekawi mnie funkcjonalność oraz jakość zdjęć.

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Nie spodziewał bym się cudów adaptery z soczewką zazwyczaj mocno pogarszają jakość optyczną obiektywu ;(
Najlepszym obecnie rozwiązaniem do zabawy z manualnymi obiektywami jest kupno nexa ponieważ przejściówki są bez soczewki i można podpiąć praktycznie każdy obiektyw :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.GB.title
maniekl
Nowicjusz

Nie chodzi mi o cuda tylko ofunkcjnalność. A mam możliwość pobawić się z canonen 800/5,6 i niekoniecznie chcę do takiej zabawy kupować NEX-a.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

maniekl napisał(a):

Nie chodzi mi o cuda tylko ofunkcjnalność. A mam możliwość pobawić się z canonen 800/5,6 i niekoniecznie chcę do takiej zabawy kupować NEX-a.


Pytanie pierwsze: czy wiesz, że bez AF'a będzie Ci ciężko. Bardzo ciężko? Wiem, bo mam 500mm i na szczęście mam AF'a
Pytanie drugie: czy jeśli już chcesz się tylko pobawić, to czy nie lepiej Ci będzie kupić analoga canona ? Klisza zła nie jest. Uczy pokory :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.GB.title
maniekl
Nowicjusz

Cieszą mnie odpowiedzi od użytkowników adapterów :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

maniekl napisał(a):

Cieszą mnie odpowiedzi od użytkowników adapterów :)


cieszy fakt, że szanujesz chęć pomocy od innych......
Po komentarzach powinieneś się domyśleć, że mało kto wpada na tak genialny pomysł bo:
- po co?
- jakość jest kiepska przez soczewkę
- lepiej kupić analoga

Nie zrozum tego źle, ale oczekujesz co najmniej jakby nie wiadomo ile osób miało taki adapter....ja nie znam nikogo kto tracił by na to kasę.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer