anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Autofokus w DT 50mm f/1,8

Kicor-----
Początkujący

Autofokus w DT 50mm f/1,8

Witam
przymierzam się do zakupu biektywu stałoogniskowego Sony DT 50mm 1,8 do mojej :c56300 i przeglądając sieć zauwżyłem na zdjęciach, że obiektyw ten posiada na swej obudowie przełącznik AF/MF. Tak się zastanawiam w jakim celu on tam jest skoro na body też jest przełącznik AF/MF? Jak to działa z przełącznikiem na body? Wystarczy że jeden z nich będzie na manualu i trzeba będzie ostrzyć ręcznie czy muszą być oba przełączone?

Pozdrawiam

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Kicor napisał(a):

Witam
przymierzam się do zakupu biektywu stałoogniskowego Sony DT 50mm 1,8 do mojej :c56300 i przeglądając sieć zauwżyłem na zdjęciach, że obiektyw ten posiada na swej obudowie przełącznik AF/MF. Tak się zastanawiam w jakim celu on tam jest skoro na body też jest przełącznik AF/MF? Jak to działa z przełącznikiem na body? Wystarczy że jeden z nich będzie na manualu i trzeba będzie ostrzyć ręcznie czy muszą być oba przełączone?

Pozdrawiam



Witaj.
Przełączniki na korpusie mają obiektywy z wbudowanym silnikiem. W takim przypadku wystarczy, że przełącznik na obiektywie zostanie przełączony na MF i już możesz ostrzyć ręcznie. Nie pamiętam, zdaje się, że Lajam podawał w jakimś poście kombinację w postaci tabelki co, kiedy, który przełącznik przełącza. Jak znajdę to dodam do postu.

Kicor-----
Początkujący

Czyli na obiektywie zostawić w pozycji auto i przłączać tylko na korpusie? A że tak jeszcze zapytam czy uważasz że ten typ obiektywu jest dobry? Czy może lepiej Konica Minolta 50mm 1,7?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Kicor napisał(a):

Czyli na obiektywie zostawić w pozycji auto i przłączać tylko na korpusie? A że tak jeszcze zapytam czy uważasz że ten typ obiektywu jest dobry? Czy może lepiej Konica Minolta 50mm 1,7?



Nie, przełącznik w obiektywie jest nadrzędny. Przełączasz tylko ten w obiektywie, na body masz cały czas AF. Przełącznikiem w body przełączasz wtedy, gdy korzystasz z obiektywów nie posiadających silnika i przełącznika AF/MF na korpusie obiektywu.
Co do obiektywu to ja nie wiem, który jest lepszy, poszukaj w sieci, od dłuższego czasu trwa dyskusja ale ja nie mam żadnych swoich doświadczeń (nie używałem żadnego z tych obiektywów z korpusem cyfrowym).

Kicor-----
Początkujący

No właśnie jest wiele opinii na ten temat, myślałem że poznam i twoją.
Dzięki za informacje.
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Ja brałbym 50/1,8 :D

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Ja zaś mam odwrotną opinię i brałbym 50/1.7 :c20
Plastyka z 50/1.7 bardziej mi pasuje a i kultura AF bardziej dla Minolty, ale to moje zdanie :nauseated_face:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ilu użytkowników, tyle opinii :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Na szczęście ja miałem wybór mocno ograniczony :thumbsup:
Teram mnie czasm 1.4 tylko kusi :slight_smile:

Kicor-----
Początkujący

Jak widać, co użytkownik to inna opinia. Mogę się pochwalić, gdyż właśnie wróciłem z Fotojokera z 50mm f/1,8 oraz lampą błyskową Nissin 622i Mark 2. Dziś widziałem się ze sprzedawcą Minolty 50mm 1,7 i powiem, że nie zechwycił mnie jego stan i jakość. Jeżeli chodzi o lampę planowałem kupić HVL 42 lecz finanse na to nie pozwoliły.
No nic, teraz to tylko pozostało pstrykać, pstrykać i.... uczyć się nowych możliwości sprzętu.

Pozdrawiam.