anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

bardzo prosze i odp.

kasia25-----
Początkujący

bardzo prosze i odp.

czy CENTON 500 mm f 8.0 Compact Mirror Lens (BNIB) bedzie pasowal do A300? zupelnie sie na tym jeszcze nie znam.

21 ODPOW. 21
kasia25-----
Początkujący

w tej chwili posiadam obiektyw Sony 4.5-5.6/75-300 1.5m/4.9ft MACRO, chcialam cos "mocniejszego" ale chyba narazie bedzie musial mi wystarczyc ale bede szukac okazji na taki zakup.
Wielkie dzieki za pomoc.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Jeśli posiadasz już taki obiektyw to dokup sobie konwerter x2 http://www.skapiec.pl/site/cat/57/comp/97882
Pasuję do wszystkich obiektywów więc pole manewru się zwiększa.
Ogniskową masz wtedy dwa razy większą ale i światełko też x2.

Alf300
Początkujący

Właśnie obawiam się że coś mocniejszego będzie cenowo podobne do dobrego Tele np 300 mm a ogniskowa 400 czy 500 może być bezużyteczna i wydasz kasę na jakiegoś gniota .

Przede wszystkim zobacz jak twój Sony zachowuje się na powiększeniu czy to na kompie czy na inteligentnym Teleobiektywie ;) Bo to jest istotne wycinek jaki robi ci IT to rząd 600mm tak w cudzysłowie

kasia25-----
Początkujący

dzieki wielkie :D

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Niestety długie, jasne i dobrej jakości obiektywy kosztują koszmarne pieniądze.
Minolta wypuściła na rynek swego czasu obiektyw o ogniskowej 600mm.
Cena tego obiektywu jeśli się pojawia na aukcjach dochodzi do 30 tysi i ponad

kasia25-----
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

Jeśli posiadasz już taki obiektyw to dokup sobie konwerter x2 http://www.skapiec.pl/site/cat/57/comp/97882" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Pasuję do wszystkich obiektywów więc pole manewru się zwiększa.
Ogniskową masz wtedy dwa razy większą ale i światełko też x2.



czyli nie potrzebna przejsciowka? bedzie on pasowal do mojego sony? moze banalne pytania ale nie wiem :smileyredface: jak zapina sie taki konwerter czy zdiecia z jego uzyciem beda dobre pod wzgledem ostrosci? Dzikeki za odpowiedz.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Nie potrzebujesz żadnych przejściówek. Wkręcasz najpierw konwerter potem obiektyw. Zdjęcia będą ostre pod warunkiem dobrej ilości światła. Konwerter to taki swoisty obiektyw który zwiększa nam ogniskową obiektywu posiadanego przez nas i wykorzystywany bardzo często właśnie przy fotografowaniu dzikiej przyrody, a i do makro się przyda :)

kasia25-----
Początkujący

Zartujesz do macro tez :D no to kupuje! Dzieki Wielkieeee. Chciala bym miec chociaz polowe twojej wiedzy.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Oczywiści chodzi mi o ten który podałem w linku bo to do sonego

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

kasia25 napisał(a):

Zartujesz do macro tez :D no to kupuje! Dzieki Wielkieeee. Chciala bym miec chociaz polowe twojej wiedzy.


Przemyśl ten zakup. Założysz konwerter do 75-300 i będziesz miała 150-600 z "ekstremalnym" maksymalnym otworem względnym 9-11 :? AF raczej nie pomoże, nawet jeśli będzie działać, to ślamazarnie i niepewnie. Owszem, skala odwzorowania poprawi się dwukrotnie, bo mając 600 mm nadal minimalnym dystansem fotografowania będzie 1,5m. Ale nie życzę nikomu żeby przy tak wąskim kącie widzenia (odpowiednik 900mm) próbował robić makro. Chyba że jest masochistą. Za taką kwotę jak ten konwerter można spokojnie nabyć Cosinę/Soligora/Exaktę/Voigtlaendera/Phoenixa 100mm f/3,5 macro (wzmiankowany na tym forum), który wprawdzie ma skalę odwzorowania 1:2, ale był sprzedawany komplecie z achromatyczną dedykowaną soczewką, której założenie dawało 1:1 przy niemal niezauważalnej stracie jakości. Czyli w makro będzie jaśniej, skala odwzorowania większa a i jakość lepsza, nie wspominając praktyczności w użytkowaniu.