anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bateria A580

daniel87-----
Początkujący

Bateria A580

Witam. Naładowałem baterię na 100% i włożyłem do aparatu. Tak się złożyło, że przez tydzień leżał nieużywany (plecak, warunki domowe)...po tyg. włączam i ukazuje mi się 90% baterii...czy to normalne :question: Baterii używam zawsze od 100% do rozładowania i jak w instrukcji ok 180min. ładowania. (nie doładowuje jeśli ma 50%itp.) Naładuję ją na full, wyjmę z aparatu i wtedy będę kontrolował...będzie wiadomo czy to wina aparatu czy baterii

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Wg mnie nic niepokojącego. Nie ma się co przejmować.
Trudno oczekiwać, żeby akumulator trzymał 100% naładowania przez cały czas.

Ja bym się zupełnie nie przejmował. Te informacje w % też nie są tak super dokładne.
Ja jestem czasem zrobić około 80-100 zdjęć z przekreślonym symbolem akumulatora...dla mnie to tylko orientacyjny wyznacznik.

Zdecydowanie gorzej by było gdyby taki spadek następował powiedzmy w godzinę...

Tak czy siak najlepszym wyjściem jest posiadanie kilku akumulatorów. Bo nie znasz dnia, ani godziny w której nawet nowy akumulator może paść...

Tak na marginesie:
To Twój wątek?
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?p=1441203#post1441203

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

daniel87 napisał(a):

Witam. Naładowałem baterię na 100% i włożyłem do aparatu. Tak się złożyło, że przez tydzień leżał nieużywany (plecak, warunki domowe)...po tyg. włączam i ukazuje mi się 90% baterii...czy to normalne :question: Baterii używam zawsze od 100% do rozładowania i jak w instrukcji ok 180min. ładowania. (nie doładowuje jeśli ma 50%itp.) Naładuję ją na full, wyjmę z aparatu i wtedy będę kontrolował...będzie wiadomo czy to wina aparatu czy baterii



Do tego co napisał Grzegorz dodam dwa słowa.
Są ogniwa o konstrukcji, gdzie proces samorozładowania akumulatora (akumulator leży nie podłączony do urządzenia tylko "w powietrzu") jest bardzo długi (po określonym, niewielkim czasie praktycznie nie ma śladów rozładowania) a są akumulatory, gdzie proces ten przebiega szybciej. Mają one natomiast inne zalety czy właściwości potrzebne (czy też bardziej przydatne) do wykorzystania w danym typie urządzeń (samorozładowanie nie jest np. w aparatach priorytetem). Dlatego akumulatory stosowane w aparatach nie mają tej właściwości najlepszej. Z drugiej strony aparat podtrzymuje pod napięciem część obwodów po to, aby np. zawsze była poprawna godzina, aby ostatnio ustawione nastawy pozostały "w pamięci" a nie, żeby aparat po wyłączeniu wracał do ustawień fabrycznych itp. Dlatego tak niewielki ubytek prądu nie zwróciłby mojej uwagi (przyznam nawet, że nie wiem ile mój aparat pokazuje po podobnym czasie nieużywania, nie zwróciło to mojej uwagi - jeżeli nie jest to spadek np. 50% w ciągu dnia, dwóch to nie zwrócę na to uwagi).

daniel87-----
Początkujący

Ok dzięki wielkie :)

Lajam napisał(a):

Tak na marginesie:
To Twój wątek?
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?p ... ost1441203


tak ;)