anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy te obiektywy pasuja do A55

2246-----
Początkujący

Czy te obiektywy pasuja do A55

Witam wszystkich mam zamiar kupic sobie jeden z tych obiektywow i chcialbym wiedziec czy pasuja do Sony A55 to znaczy bedzie dobrze dzialal z moja A55 ??


TAMRON AF lens 18-200mm F/3.5-6.3 XR Di II LD Aspherical MACRO

SIGMA 18-50mm F2.8-4.5 DC OS HSM

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

pchelasty1 napisał(a):

Witam wszystkich mam zamiar kupic sobie jeden z tych obiektywow i chcialbym wiedziec czy pasuja do Sony A55 to znaczy bedzie dobrze dzialal z moja A55 ??


TAMRON AF lens 18-200mm F/3.5-6.3 XR Di II LD Aspherical MACRO

SIGMA 18-50mm F2.8-4.5 DC OS HSM



Obydwa wymienione tu obiektywy są producentów niezależnych, produkujących obiektywy z mocowaniem do wszystkich popularnych marek aparatów. Dlatego powinieneś przy opisach zwracać uwagę na typ bagnetu. Zawsze w sklepach, na aukcjach powinien być podawany do jakiego aparatu jest sprzedawany dany obiektyw. Może to być napis TAMRON AF lens 18-200mm F/3.5-6.3 XR Di II LD Aspherical MACRO Sony/Minolta, SIGMA 18-50mm F2.8-4.5 DC OS HSM bagnet A. Jeżeli nie masz pewności czy pasuje do Twojego aparatu dopytaj sprzedawcę. A działać będzie.

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

:c37 Oba obiektywy są wykonywane w różnych wersjach mocowania, dlatego musisz się upewnić przed zakupem, że nie kupisz mocowania innego typu. Jeśli zaś kupisz obiektyw z mocowaniem Sony to będzie pasował i współpracował z elektroniką aparatu.
edit: Piotrze byłeś szybszy w blokach ;)

2246-----
Początkujący

Ok dzieki . A moze jeszcze ktos doradzic ktory jest lepszy bo chcialby zastapic kita ale nie wiem na ktory sie zdecydowac :c69 na tym zoomie mi za bardzo nie zalezy choc nie ukrywam ze czsem by sie przydal :c34

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tomek69N napisał(a):

:c37 Oba obiektywy są wykonywane w różnych wersjach mocowania, dlatego musisz się upewnić przed zakupem, że nie kupisz mocowania innego typu. Jeśli zaś kupisz obiektyw z mocowaniem Sony to będzie pasował i współpracował z elektroniką aparatu.
edit: Piotrze byłeś szybszy w blokach ;)



:c19 Pierwszy raz mi się udało. Pewnie dlatego, że pisałem posta razem z pytającym :smileyhappy: .

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

pchelasty1 napisał(a):

Ok dzieki . A moze jeszcze ktos doradzic ktory jest lepszy bo chcialby zastapic kita ale nie wiem na ktory sie zdecydowac :c69 na tym zoomie mi za bardzo nie zalezy choc nie ukrywam ze czsem by sie przydal :c34



Z obiektywami jest tak, że bardzo trudno wykonać dobry optycznie obiektyw o dużym zakresie ogniskowych, jasny, dobrze skorygowany, lekki i jeszcze tani. Dlatego nie znając żadnego z nich polecam Ci ... Tamrona 17-50/2,8. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że musiałbyś dołożyć trochę grosza. Ale wydaje mi się, że gdy chcesz zmienić kita to na obiektyw, który będzie miał kilka przewag.
Jeżeli koniecznie z tych dwóch to ... mimo, że pewnie wyrażę niepopularną opinię to zmieniłbym (a właściwie dokupił) Tamrona spacerzooma 18-200. A dlaczego? Już wyjaśniam. Kit nie jest taki zły. Zamiana na deczko jaśniejszą Sigmę, może troszkę lepszą optycznie ale pewnie bez silnika w wersji dla Sony to taka sztuka dla sztuki. Jeżeli zamieniać to na dużo lepszy obiektyw. Jeżeli możesz wybierać tylko z tych dwóch to zoom Tamrona da Ci tą przewagę, że będziesz miał ogniskowe, których nie masz w obiektywach kitowym i Sigmy.
A może napisz jeszcze co Ci nie pasuje w kicie?

2246-----
Początkujący

piotruso
kit nie jest taki zly tylko ze moj mial maly wypadek (w ktorym bral udzial moj synek) :c18 no i teraz jestem zmuszony kupic nowy wiec pomyslalem ze moze jakis inny troche lepszy.

profile.country.PL.title
Adamo------
Nowicjusz

Nie polecałbym Tamrona bez napędu AF silniczkiem PZD, miałem wersję 18-250 i właśnie ze względu na głośną pracę ostrzenia zauważalna szczególnie podczas kręcenia video - pozbyłem się go po roku użytkowania.

Sony A77+Sony DT16-50 SSM+Tamron 18-270 PZD+Sony SAL35/1.8+Lowepro Photo Sport 200 AW.