anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

hvl 42 wyzwolenie za pomoca błysku z hvl58

profile.country.pl_PL.title
kudanil58
Poszukiwacz

hvl 42 wyzwolenie za pomoca błysku z hvl58

Witam jak w temacie czy jest możliwe wyzwolenie hvl 42 przy pomocy błysku z hvl 58 lub na odwrót próbowałem i nie wiem czy ja robię coś nie tak czy się nie da :)

Szukałem tematu nie znalazłem jeśli przeoczyłem przepraszam proszę o przeniesienie połączenie lub usunięci

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Z minoltą 3600hsd wyzwalanie nie działa. :( Albo 3600HSD to nie to samo co HVL-36AM albo :c56 580 nie jest współpracującym aparatem.

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

I jeszcze tabela kombinacji

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

pawelszymanski6 napisał(a):

...trukcji 58-ski jest tabelka, a w niej, że lampa zew może kontrolować inna lampę zew tylko wtedy gdy posiada się a700/850/900...



Tak, oczywiście…

Jeżeli posiadamy A700,850,900 możemy za pomocą HVL58 kontrolować trzy grupy lamp a ich ilość jest ograniczona tylko naszą wyobraźnią i kasą.
W innym przypadku HVL58 pozwala kontrolować tylko dwie grupy, w których również ilość lamp jest niczym nieograniczona.
Jak to zrobić? No cóż najlepiej przeczytać ze zrozumieniem instrukcję, przecież to pasjonująca lektura o foliowych woreczkach, dzieciach i innych dupochronach.
Można również zapytać na forum.
OK.
Suwak POWER w prawo na ON, klikasz na MODE do momentu aż zobaczysz na wyświetlaczu WL, naciśnij klawisz Fn a następnie strzałkę w prawo do momentu pojawienia się napisu CTRL (będzie również RMT i RMT2).Następnie jeszcze raz na Fn i znów na strzałkę do momentu pojawienia się napisu On, i znów na Fn. Pojawi się panel sterowania grupami. CTRL daj na „-„ a RMT na razie zostaw na 1.
I tyle. Przyznasz, że to bardzo intuicyjne…

EDO napisał(a):

Z minoltą 3600hsd wyzwalanie nie działa. :( Albo 3600HSD to nie to samo co HVL-36AM albo :c56 580 nie jest współpracującym aparatem.



Działa, ale tylko w pierwszej lub drugiej grupie, (czyli nie będzie działało w RMT2)

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Ustawiłem tak ale po uruchomieniu aparatu lampa przełącza się tak jak na 2 zdjęciu i kicha.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

EDO napisał(a):

albo :c56 580 nie jest współpracującym aparatem.


No niestety nie jest.
HVL-58 nie będzie sterownikiem z tym body więc założona na stopkę nie wyzwoli innych lamp.

Pozostaje ustawienie lamp w tryb WL i odpalanie ich za pomocą lampy wbudowanej.

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Czyli to działa tylko z 700,858 i 900.
A z np. 77?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Działa też z :c56 57/65/77. Do 3 grup maksymalnie, sterownikiem musi być hvl-20/43/58am. Na wbudowanej lampie tylko jedna grupa.

Polecam także zajrzeć TUTAJ

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

I wszystko już jest jasne :thumbsup:

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Lajam napisał(a):


No niestety nie jest.
HVL-58 nie będzie sterownikiem z tym body...



Ale jaja, nie wieżę. Chociaż A77 również nie chce działać na kablu, więc być może ktoś z Sony uznał że to również będzie niepotrzebna funkcja, tylko, że A580 to przecież zaawansowana lustrzanka.