anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HVL-MT24AM

Rubin1718
Początkujący

HVL-MT24AM

Sony A580 ,Sony 100/2.8 macro HVL-42AM i dyfuzory made in home,uczę się fotografii makro .używam tego sprzętu i tak moim głównym problemem jest światło z dyfuzorami jest trochę problem ,przy wysuwanym tobusie myślę też o zakupie 43 Sony ale czy to coś zmieni dlatego rozważam też kupno tej lampy makro ,czy to załatwi albo stworzy możliwości do uzyskiwania poprawnych zdjęć makro ,proszę o pomoc.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Rubin1718 napisał(a):

Sony A580 ,Sony 100/2.8 macro HVL-42AM i dyfuzory made in home,uczę się fotografii makro .używam tego sprzętu i tak moim głównym problemem jest światło z dyfuzorami jest trochę problem ,przy wysuwanym tobusie myślę też o zakupie 43 Sony ale czy to coś zmieni dlatego rozważam też kupno tej lampy makro ,czy to załatwi albo stworzy możliwości do uzyskiwania poprawnych zdjęć makro ,proszę o pomoc.



Nie napisałeś na czym polegają Twoje problemy, co Ci nie odpowiada przy zastosowaniu HVL-42. Według mnie nic nie zyskasz zamieniając 42 na 43 (oczywiście jeżeli chodzi o zastosowania przy makro). Nie wiem, jak stosujesz lampę przy fotografii makro. Spróbuj zdjąć lampę z sanek aparatu, umieścić ją dalej od aparatu, z boku lub góry. Oczywiście zakup typowej lampy makro powinien ułatwić wykonanie zdjęcia ale czy uzyskasz poprawne zdjęcie makro (co to znaczy)? Nie wiem. Na pewno można uzyskać bardzo dobre rezultaty bez stosowania specjalnego oświetlenia tylko zwykłe lampy błyskowe.

Rubin1718
Początkujący

Stosuję a 580 ,Sony 100/2.8 macro,HVL-42, Funsports Mini softbox uniwersalny materiałowy typ(B) 30x20cm ,z przedłużeniem do części optycznej obiektywu,oczywiście jest forma dyfuzora makro.Generalnie mam problem z ciemnym tłem,zbyt zamknięta przysłona ,jeżeli jest czas 1/160 przy ,f 10 w górę to te czasy muszą być mniejsze do tego poruszone zdjęcie no i zestaw ten jest dosyć upierdliwy

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Rubin1718 napisał(a):

Stosuję a 580 ,Sony 100/2.8 macro,HVL-42, Funsports Mini softbox uniwersalny materiałowy typ(B) 30x20cm ,z przedłużeniem do części optycznej obiektywu,oczywiście jest forma dyfuzora makro.Generalnie mam problem z ciemnym tłem,zbyt zamknięta przysłona ,jeżeli jest czas 1/160 przy ,f 10 w górę to te czasy muszą być mniejsze do tego poruszone zdjęcie no i zestaw ten jest dosyć



No, niestety, przy takich parametrach musisz doświetlić tło jeżeli jest trochę dalej. Nie da się zrobić tak, aby prawidłowo oświetlić jedną lampą coś, co jest w odległości 20 cm przed obiektywem i 1 m. Do oświetlenia drugiego plany przydałaby się druga lampa lub inne kadrowanie aby tło nie było tak odległe. Możesz również coś zaaranżować, niektórzy stawiają jako tło w plenerze zielonkawe kartki lub zdjęcia fragmentów łąki. Ponieważ i tak jest to w mocnej nieostrości to treść ma mniejsze znaczenie, liczą się kolory. Typowa lampa do makro też nie rozwiąże problemu niedoświetlonego tła.